Toyzz Shop TR
Öne Çıkanlar:
travian-oyna

TRAVIAN: Legends – Çevrimiçi Çokoyunculu Strateji Oyunu

Binlerce gerçek oyuncuyla birlikte destansı bir savaşa katıl!

 

TRAVIAN: Legends | Çevrimiçi Çokoyunculu Strateji Oyunu

Travian Nedir?

Travian Online Oyunu Web Tabanlı bir çeşit strateji ve savaş oyunudur. 2003 yılından bu yana hizmet veren oyunda birçok güncelleme yapılmış ve bu güncellemeler ile oyunda çok köklü olmasada bir dizi değişiklikler yapılmıştır.

Oyunun amacı güçlü bir askeri ve ekonomik güç oluşturarak birliğinizle beraber Wow (Dünya Harikasını) kurmaktır. Dünya harikasını kuran birlik oyunu kazanır ve server (sunucu) sona erer. Yalnız son gelen 4.4 sürümünde, Natarlar belli bir süre sonra dünya harikasını kurmaya başlar. Oyunu kazanmak için önünüzde uzun bir yol vardır. Travian diğer web tabanlı strateji oyunlarının aksine bir amaca ve sona sahip olan bir oyundur.

Efsaneni seç
Çekiç
Düşmanlarının kapılarına koşarken davulların sesini hisset. Dehşete düşmüş suratlarına ve zavallı savunmalarına kahkahalarını savur. Borazanlar üfleniyor – boşa çaba. Arkadaşları atlarına binmeden önce mallarla birlikte gitmiş olacaksın. Fakat yağmalar yeterli değil. Ordun büyürken açlığın daha da artacak. Özgürsün. Huzurunda tümü diz çökene kadar bu dünyanın her köşesini fethetmekte özgürsün.

Binlercesine karşı oyna
Gerçek bir MMO deneyimi
Tamamı oyuncu eylemlerinin karmaşık bir ağı tarafından aktarılan bir hikayeye gir. En hızlı atlının bile geçmesinin günler aldığı uçsuz bucaksız bir dünyada yolculuk et. Acımasız Cermenler, çetin Romalılar and ve kurnaz Galyalılar senin tarafında olacak – ya da yolda karşına çıkacak. Tamamen oyuncular tarafından yürütülen ticaret sistemi doğru kişinin servet edinmesine imkan veriyor. Tüm eşsiz artefaktlara sahip olmayı dene – veya tarihteki en hızlı Dünya Harikası’nı inşa et. Travian: Legends’da istediğin kişi olabilirsin.

Strateji Uzmanı Cenneti
Egemenliğe giden yol
En büyük yükselişlerin tümü aynı yolla başladı: İlk taşı döşeyerek. Buradan itibaren her şey tamamen senin ellerinde. Bir ağacın gölgesindeki ilk yerleşim, güneşin batmadığı bir imparatorluğa dönüşene kadar zenginliğini arttır. Dünyayı keşfet ve servet vahalarını bul. Ve, nihayetinde yoluna çıkmayı deneyenlerin tümünü bertaraf et. Çabalarının meyveleri her bir binada, her bir askerde ve medeniyetini zengin kılan her bir ilerlemede gösterilecek.

Destansı MMO Savaşı
Kendini kanıtla
Alev alan enkazın dumanları, yıkılmış binalar ve savunmanın umutlarıyla birlikte gökyüzüne doğru yükseliyor. Gökyüzü sisten karanlığa dönerken, yaklaşan ordunun ayak sesleriyle yer sarsılıyor. Yetişkinlerin oyun alanına hoş geldin. Binlerce diğer oyuncuya karşı gerçek gücünü göster ve Travian dünyasındaki yerini elde et. En akıllı stratejiyi kullanarak üstünlüğü elde et ya da sadece saat başı onları yağmala, her saat yağmala. Tarih eski kasaba merkezlerinde yazılmaz, savaş meydanlarında belirlenir. Bir korkak mısın – yoksa fatih mi?

TravianLegends_dunya-harikasi

 Binlerce gerçek oyuncusuyla tam bir MMO öncüsü!

Ölümsüzlük Anıtları
Dünya Harikası
Tüm dünyanın vergi ödemek için durup baktığı anıtsal birşey inşa etmediğin için henüz gerçek gücü deneyimlemedin. Birliğinle birlikte bir Dünya Harikası inşa et ve sunucu senin olsun. En büyük savaşlar yapılmış olacak, en güçlü ittifaklar tüm güçleriyle çabalayacak ve sonunda, tek bir hamle her şeyi belirleyebilecek. İşte gerçeğin bu anında dostlar amansız düşmanlara dönüşürken eski rakipler ise umutsuz birlikler kurar. Şimdi kahramanların efsane olma zamanı. Hazır mısın?

Oyunda 5 ırk bulunmaktadır. Oyuna başladığınız andan itibaren size ait bir köyünüz ve kahramanınız bulunmaktadır. Kahramanın köyde yapması gereken bir takım görevler bulunmaktadır ve bu görevleri yerine getirirseniz gelişiminiz diğer oyunculara göre daha hızlı olacaktır. Başlangıçta yapmanız gereken en önemli şey görevleri yerine getirmektir. Ayrıca hammadde kaynakları ilk bir hafta için üretim açısından tek kaynağınızdır ve seviyeleri ne kadar yüksek olursa sizin için o kadar faydalı olur.

Travian Rehberi

Yabancı bir server’da oynuyorsanız, bir oyuncu size yabancı bir dille mesaj gönderdi ve içindeki kısaltmaları veya kelimeleri çözemediyseniz işte bunlardan en çok kullanılanları:

Asker kısaltmaları :

Caesaris veya EC -> Equites Caesaris
Druids -> Druyid
Haeds -> Heduan
IMP -> Emperyan
Eq Imp -> Equites Imperatoris
Clubs -> Tokmak Sallayan / Tokmakçı
Legi veya Legio -> Lejyoner
Phala -> Phalanx
swords -> Kılıçlı

Bina kısaltmaları :

Aca -> Akademi
MB -> Merkez Binası
TO -> Ticari Merkez
Wall -> Sur / Çit / Toprak siper
MP -> Pazar
Mill -> Tahıl Deposu
Resi -> Köşk
WW -> Dünya Harikası

Oyun içi (diğer) :

24/7 -> 7 gün 24 saat açık
Ally -> Alliance (Birlik)
Bashing -> Küçük bir köyü çok fazla saldırarak sömürge haline getirmek / nüfusunu düşürmek
Bug -> Hata (Ayrıca Bkz Bug’lar ve Hata Raporları)
pop -> Nüfus
Exp ->Tecrübe / Tecrübeli
IGM -> In Game Message
coords -> Koordinat
CP -> Kültür Puanı

TravianLegends_kaynaklar

 

Travian’da Altın Kazanmak

Altın neye yarar, nereden çıkmıştır?
Oyunda altın olarak geçen 5. bir kaynak daha vardır. Bu kaynak, üretimlerinizi arttırmaktan tutun, ordunuza savunma ya da saldırı bonusu sağlamaya kadar bir çok kolaylık getirir. Ne var ki altın elde etmenin yolu sadece gerçek para vermektir.

Oyun açıldıktan sonra uzun bir süre boyunca, oyuna arkadaşlarının belirli bir bağlantı üzerinden hesap açmasını sağlayarak ya da e-posta davetiyesi göndererek, arkadaşlarını oyuna kaydettiren oyuncular, bu arkadaşlarının nüfusu 75` i geçtiğinde 20 altın verilerek ödüllendiriliyordu. Ne var ki oyun Türkiye içerisinde belirli bir popülerlik seviyesine ulaştığı için, artık oyuna yeni kayıt olan oyuncular, bu altın kazanma özelliğini kullanamamaktadırlar. Eski oyuncuların bazılarında ise, bu özellik işe yarayıp, bazılarında yaramamaktadır.

Altın Avantajları

 • Plus Hesabı
 • İnşaat işleri sıralaması
 • Daha büyük harita
 • İlerletilmiş savaş simulatörü
 • Gösterge örnek: “Yeterli hammadde bugün saat 16:59 da hazırdır”
 • Rapor ve mesajlar için arşiv fonksiyonu
 • Pazarda alış veriş sıralama fonksiyonu
 • Ayarlanabilen direkt linkler ve baglantılar
 • Grafikli istatistikler
 • Bütün köylere merkez kuşbakışı
 • Not defteri gibi, oyuna ek özellikler sağlar.
 • Plus Hesabı` nın aktifleştirilmesi için 15 altına ihtiyaç vardır ve aktif kalma süresi 7 gündür.

 

+25% Odun üretimi
Bu özelliğin aktifleştirilmesi için 5 altına ihtiyaç vardır ve aktif kalma süresi 7 gündür.

+25% Tuğla üretimi
Bu özelliğin aktifleştirilmesi için 5 altına ihtiyaç vardır ve aktif kalma süresi 7 gündür.

+25% Demir üretimi
Bu özelliğin aktifleştirilmesi için 5 altına ihtiyaç vardır ve aktif kalma süresi 7 gündür.

+25% Tahıl üretimi
Bu özelliğin aktifleştirilmesi için 15 altına ihtiyaç vardır ve aktif kalma süresi 7 gündür.

+10% Saldırı puanı
Bu özelliğin aktifleştirilmesi için 3 altına ihtiyaç vardır ve aktif kalma süresi 7 gündür.

+10% Savunma puanı
Bu özelliğin aktifleştirilmesi için 3 altına ihtiyaç vardır ve aktif kalma süresi 7 gündür.

Bu köydeki inşaat emirlerini ve araştırmaları derhal tamamla
Bu özelliğin aktifleştirilmesi için 2 altına ihtiyaç vardır.

1:1 NPC satıcısıyla ticaret:
Bu özellik ile deponuzda bulunan kaynakları birbiri ile istediğiniz miktarda 1:1 takas yapabilirsiniz. Bu özelliğin aktifleştirilmesi için 3 altına ihtiyaç vardır.

TRAVIAN’da dört çeşit hammadde bulunmaktadır: Odun, tuğla, demir ve tahıl. Köyünüzle ilgilenmeden önce, bir kaç hammadde alanını geliştirmelisiniz.

Hammadde üretiminizi artırdıktan sonra, köyünüzle ilgilenebilirsiniz.  Hammadde deposu ve tahıl ambarı ile daha fazla hammadde depolayabilirsiniz. Sığınak hammaddelerinizi saldırılara karşı korur.

TRAVAIAN’da asla yalnız değilsiniz.Binlerce oyuncunun bulunduğu online bir dünyada oynamaktasınız. Özellikle yakın çevrenizdeki köyler son derece önemli. Harita üzerinden yakınlarınızdaki köyleri inceleyebilirsiniz.

 • Köy merkezi: Büyük bir imparatorluğa dönüşmeden köyünüz sıradan bir şekilde görünecek.
 • Köy planı: Odun, tuğla, demir ve tahıl hem köy halkınızın geçimini sağlayabilmesi, hem inşaat malzemesi hem de savunma için gerekli silahlar için gereklidir. Böylece bütün bir ordu için gerekli olan herşeye sahip olabilirsiniz.
 • Kahraman: Kahramanınızı maceralara gönderebilirsiniz. Kahramanınızı bir çok zorluklar bekliyor. Elbette bunun karşılığı olarak, geri dönüşünde köyünüze yeni şeyler getirecek.
 • Bina bilgileri: Köyünüzde bir çok bina kurmanız gerekiyor. Hangi binayı ilk olarak kuracağınızı iyi düşünün.
 • Çevrenizdeki yerler: Çevrenizi inceleyin. Böylece hem dişinize uygun düşman, hem de yeni dostlar bulabilirsiniz. Terkedilmiş vadileri de incelemeyi unutmamalısınız. Bu vadiler köyünüzün hammadde ihtiyacını karşılamak için çok önemli. Tabi yabani hayvanlara dikkat etmek şartıyla!
 • Savaş Raporu: Köyünüzü savunmak veya yeni savaşlar açmak için tüm ordunuzu toplayın. Böylece yeni hammaddeler de kazanabilirsin.
 • Madalya sistemi: Her hafta en iyi on birlik ve oyuncu ilan edilmekte ve madalya kazanmaktadır.
 • Ödev Sistemi: İmparatorluğunuzun ilk saatlerinde, size yardımcı olması için ödevler ve yardımcı olacak bir eğitmen gönderiyoruz.Eğitmen sayesinde köyünüzü hızlı bir şekilde geliştirebilirsiniz.

 

TravianLegends_koy

 

TRAVIAN’DA IRKLAR

Romalılar

Romalı ırkı Traviana yeni başlayanlar için en kolay olanıdır. Romalılar sosyal ve teknolojik gelişimleri sebebi ile Travianın elit askerlerine sahiptir. Nispeten hem saldırı hem de savunmada iyidirler. Bu çok yönlülüğü kazanmak uzun ve pahalı bir eğitimle kazanılabilir.

Onların piyadeleri efsanedir ama diğer ırklardan daha düşük düzeydedir.

Romalılar yeni başlayanlar, oynamak istiyorum ama nasıl yapacağımı bilmiyorum diyenler için idealdir.

Özellikleri:

 • Üretim alanı ve bina inşaat alanı aynı anda yükseltme.
 • Sur sayesinde yüksek savunma bonusu.
 • Satıcılar 500 hammadde taşıyabilir (hız: 16 sektör/saat).
 • Son dereec güçlü piyade ve vasat atlı.
 • Eğitim süreci uzun ve pahalıdır.

Galyalılar

Galyalılar barışı seven bir ırktır. Savunma taktikleri konusunda iyi eğitilmiş olsalar da diğer ırklara göre yetersizdirler. Galyalılar süvari doğarlar, efsane atlıları hızlı hareket ederek düşmanlarına sürpriz yaparlar.

Bu ırk kolay savunma yapar ama saldırıda da nispeten iyidir. Stratejinize bağlı olarak çok amaçlı (saldırı veya savunma doktrini, yalnız kurt ya da acil durumda yardımcı, piyade veya süvari tabanlı, göçmen veya reis) strateji imkanı sunar. Bu yüzden tecrübeli bir oyuncu için iyi değildir, yeni başlayanlar için iyi seçimdir.

Başlangıçta oyuncu için, saldırganlardan korunmak ve hammadde kaybını önlemek çok kolaydır.

Özellikleri:

 • Hız bonusu: Oyundaki en hızlı birimler.
 • Çit sayesinde orta derece savunma bonusu..
 • Satıcılar 750 hammadde taşıyabilir. (hız: 24 sektör/saat).
 • İki kat büyüklüğünde sığınak.
 • Pahalı kuşatma silahları.
 • Ucuz göçmenler.

Cermenler

Cermenler ırkların en saldırgan olanıdır. Toyton savaşçıları öfkeleri sebebi ile heryerde korku saçarlar. Ölüm korkusu olmadan yağma yaparlar.

Çünkü, cermenler disiplin eksikliği ve düzensizliği sebebi ile Galya ev Roma askerine göre daha zayıftırlar. Saldırgan ve tecrübeli oyuncular için mükemmel bir seçimdir.

Özellikleri:

 • Toprak siper kolay yıkılmaz ama çok az savunma sunar
 • Satıcılar 1000 hammadde taşır.(hız: 12 sektör/saat).
 • Ucuz, en hızlı üretilen ve iyi taşıma kapasitesine sahip asker üretimi.
 • Zayıf savunma

İlginizi Çekebilir

FIFA20 satın al

Uygun Fiyata FIFA 20 Satın Al

EA SPORTS FIFA 2020 futbol oyunu 24 Eylül 2019’da PC, PS4, XBOX ve Nintendo Switch …

Yorum Yazın