Öne Çıkanlar:
railnation-online oyna

Rail Nation – Ücretsiz Tren Strateji Oyunu

Almanya’dan Bright Future tarafından geliştirilen yeni demiryolu oyunu şimdi tüm Türkçe konuşan oyuncularına açılıyor. Rail Nation, demiryolu şirketi yönettiğiniz bir strateji oyunudur. Rail Nation ismindeki tarayıcı oyununda bir demiryolu şirketini yönetiyorsunuz, ama işiniz çok da kolay değil. Trenler insanları hep büyülemiştir – dünyada milyonlarca meraklı boş zamanlarını tren yolları, lokomotifler ve onların takip ettikleri rotalarla ilgili her şeye olan bu meraklarının peşinde geçiriyor. Şu anda İngilizce, Almanca, İspanyolca, Fransızca, İtalyanca, Flemenkçe, Portekizce, Danca, İsveççe, Norveççe, Rusça, Yunanca ve TÜRKÇE dillerinde mevcut olan oyun gelecekte başka dillerde de oynanabilecek.

Travian Games’in yeni oyunu Rail Nation sizi trenlerin etkileyici dünyasına davet ediyor. Tarayıcı üzerinden yükleme yapmadan oynayabildiğiniz oyunda şehrinizdeki trenlerin üst düzey yöneticisi konumundasınız. Gerçek zamanlı bir strateji oyunu olan Rail Nation’da yaptığınız teslimatlar ve başarılı transfer işlemlerinden para kazanarak tren hattınızı geliştirmeye çalışıyorsunuz.

 

Rail Nation Nedir?

Travian Games ve bağlı kuruluşu Bright Future ise bu zorlukla mücadele etmekten fazlasını yaptılar. Halihazırda, 250 binin üzerinde demiryolu hayranı Almanya, Fransa, Rusya ve İskandinavya’daki bazı sunucular üzerinden birbirlerine meydan okuyor. Türkçe konuşan demiryolu hayranları da artık kendi dillerinde Rail Nation oynayabilecek. Oyun Türkçe dilinde tamamen yerelleştirildi. Strateji oyunu altı ardışık tren yolu çağına bölündü ve binlerce oyuncu ile yapılan yoğun kapalı-beta aşaması esnasında kapsamlı bir ince ayar sürecinden geçti. Şimdi tüm ilgili strateji oyuncuları ve tren yolu meraklılarının kendi tren yolu şirketini kurma, ekonomik olarak uygulanabilir araçlar yaratmak için stratejik teknik bilgilerini kullanma ve şirketler formunda ittifak kurma fırsatları bulunuyor.

Rail Nation Nasıl Oynanır?

Üç boyutlu grafik modellerinin kullanıldığı Rail Nation’da amacınız kendi demiryolu şirketinizi kurumak ve gün geçtikçe onu geliştirmek. Bu işte başarılı olmak için kullanabileceğiniz bir sürü farklı tren bulunuyor. Ancak tabii ki sadece tren satın alarak işlerinizi büyütemiyorsunuz. Daha iyi bir şirket olabilmeniz için farklı farklı şehirlerle ticaret yapmalı ve çevrenizdeki diğer demiryolu şirketleriyle anlaşma yapmanız gerekiyor.

Kendinizi geliştirecek, rakipleriniz ile kıyasıya mücadele içerisinde olacağınız oyunları seviyorsanız, Rail Nation oyununu da çok seveceksiniz. Oyun içerisinde amacınız kendinize ait gelişmiş bir tren istasyonu ortaya çıkartmaktır. Oyuna başladıktan sonra aşama aşama ileriye gideceksiniz. Bazen demiryolunuza yeni bir şey ortaya çıkartmak için uzun süre odun toplamak zorunda kalabilirsiniz.
Oyun içerisinde sahip olduğunuz trenler ile 48 tane farklı ürün sevkiyatı yapabiliyorsunuz. Bunun dışında oyunda 36 farklı buharlı veya elektrikli lokomatif yer alıyor. 48 çeşitte vagon bulunuyor. Bu çeşit çeşit trenleri, vagonları ilk aşamada alamayacaksınız. Oyunu oynadıkça, güçlü bir tren istasyonu haline geldiğiniz zaman tüm bunları alabilen duruma geleceksiniz. Oyunda tren istasyonuna ek olarak sahip olduğunuz trenler ile diğer trenleri sevkiyat yarışı adı altında yarıştırabilirsiniz. Hangi ürünü hangi şehre sevkiyat yapacağınızı siz seçeceksiniz. Bir şehre sevkiyatlar arttıkça o ülkenin nüfusu da artış gösteriyor.

Oyunda sıkça rakipleriniz ile iş birliği içerisinde olmak zorunda kalacaksınız. Çünkü tek başınıza ilerlemek çok zor olacaktır. Rakipleriniz ile iş birliği içerisinde çok daha hızlı şekilde tren yolunuzu inşa edebileceksiniz. Oyunu oynarken sürekli yeni demiryolu hatları kurmayı, talep edilen ürünleri sevkiyat yapmayı, yeni teknolojileri araştırmayı son olarak da tren istasyonunuzu geliştirmeyi unutmayınız. Oyunu oynadıkça saygınlık derecenizi arttırarak oyun liderleri arasına siz de adınızı yazdırabiliyor olacaksınız.

Demiryolu işinde hareket her şey demek olduğu için, Rail Nation’ın, üç boyutlu tren modelleri ile birlikte dinamik bir çevre planı bulunuyor. Her yeni dijital demiryolu işadamı, diğer şirketlerle doğrudan rekabet halinde, kendi sermayesini ve şirketinin prestijini geliştiriyor. Etkili rotaların; stratejik kurnazlığın yanı sıra 40’ın üzerinde farklı mal taşımak için kapsamlı zaman çizelgeleriyle birlikte planlanması gerekiyor. Artan kar oranları; buharlı, dizel veya elektronik lokomotif filosu ile farklı türde vagonlar inşa etmek için kullanılabilir. Oyun esnasında, şirket giderek artan sayıda şehirlerde hizmet verebilir ve diğer oyunculara karşı büyük ölçekli ulaştırma yarışmalarında mücadele edebilir. Şehirlerde hedeflenen mal teslimatları da gelişimi etkileyebilir. Oyuncular, istasyon altyapısını görmezden gelmeyi göze alamaz ve örneğin lokomotif barakalarını, kontrol merkezlerini ve tren istasyonlarını iyileştirmek için doğru hareketlerde bulunduklarında karlı bonuslar kazanma şansına sahipler. Çok oyunculu bir şirket kurma ve arkadaşlarını, rakiplerini hatta daha azılı rakiplerini tek bir şirkette bir araya getirme opsiyonuyla Rail Nation, ortak oyun deneyimine büyük değer veriyor.

Rail Nation’da, tüm strateji sevdalısı oyunculara ve demiryolu hayranlarına kendi demiryolu şirketlerini kurma fırsatı veriliyor. Günlük olarak sevkiyatları yönetin ve sonunda kazanan tekil oyuncu veya oyuncu grubu olmak için ticari birliklerle birlikte çalışın.

Şehirler ancak talep ettikleri ürünler yeterli derecede karşılanırsa büyürler. Sürekli hareket halinde olmak demiryolu işinin anahtarıdır, üç boyutlu tren modellemelerini içeren dinamik bölge haritası oyunun çekirdeğini oluşturur. Her dijital demiryolu kodamanı için kişisel saygınlığını ve servetini arttırmak ve aynı zamanda bunu rakip birliklere karşı kendi birliğinde de başarmak çok önemlidir. Tren hatlarının ve ürün fiyatlarının hesaplaması gerçek zamanlı olarak oluşur. Rail Nation’da, toplam 48 farklı ürünün sevkiyatı için etkili güzergâhlar planlanmalı ve bunların devamlılığı sağlanmalı. Büyüyen kazançlar oyunculara, 36 farklı buharlı, dizel ve elektrikli lokomotiften ve 48 farklı çeşit vagondan oluşan tren filolarını geliştirmelerini sağlar.

Oyun boyunca sürekli sayısı artan şehirlere ürünler nakledilebilir ve oyuncular sevkiyat yarışmalarına katılıp trenlerini diğer oyuncuların trenleriyle yarıştırabilirler. Özel ruhsatlar ek gelir sağlar. Şehirlere gönderilen teslimatların aynı zamanda şehirlerin büyümesine de etkisi vardır.

railnation oyunu

Rail Nation Rehberi

İstasyon arazisinde alt yapıya yatırım yapmalısınız. Tren istasyonunuzun alt yapısını asla ihmal etmeyin. Ticari birlik kurma seçeneği ile Rail Nation, arkadaşlar arasında, diğer oyucularla ve hatta rakiplerle işbirliğinin önemini vurgular. Hep birlikte, örneğin oyunda önemli role sahip çalışanlar işe alınabilir. Sunucudaki toplamda binlerce farklı oyuncu bir arada ve birbirlerine karşı mücadele ederler.

Kullanımı kolay kontrolleri ve kapsamlı eğitim bölümleriyle Rail Nation, strateji tutkunları için ayrıntılı oyun yapısından taviz vermeden oyuncuların kolayca oyunun içine girebilmesini sağlar. Bir oyun turu 3-4 ay kadar sürer. Bu, art arda gelen altı demiryolu çağını izleyen; tüm oyuncuların, büyüyen kendi demiryolu şirketleriyle diğerlerine karşı nihai mücadelede yarışabildikleri bir oyunsonundan oluşur.

Yeni lokomotifler araştırmak ve geliştirmek, oyunda başarı kazanmak için çok önemlidir. Rail Nation tüm yaygın tarayıcılar ile ücretsiz oynanabilir. Ücretli kullanıcılar, ayda bir kaç dolar karşılığında lokomotiflerinin çok daha verimli çalışmasını sağlayacak pek çok farklı kolaylıktan yararlanabilirler.

Rail Nation’da, tüm strateji sevdalısı oyunculara ve demiryolu hayranlarına kendi demiryolu şirketlerini kurma fırsatı veriliyor. Günlük olarak sevkiyatları yönetin ve sonunda kazanan tekil oyuncu veya oyuncu grubu olmak için ticari birliklerle birlikte çalışın.

Sürekli hareket halinde olmak demiryolu işinin anahtarıdır, üç boyutlu tren modellemelerini içeren dinamik bölge haritası oyunun çekirdeğini oluşturur. Her dijital demiryolu kodamanı için kişisel saygınlığını ve servetini arttırmak ve aynı zamanda bunu rakip birliklere karşı kendi birliğinde de başarmak çok önemlidir. Tren hatlarının ve ürün fiyatlarının hesaplaması gerçek zamanlı olarak oluşur. Rail Nation’da, toplam 48 farklı ürünün sevkiyatı için etkili güzergâhlar planlanmalı ve bunların devamlılığı sağlanmalı. Büyüyen kazançlar oyunculara, 36 farklı buharlı, dizel ve elektrikli lokomotiften ve 48 farklı çeşit vagondan oluşan tren filolarını geliştirmelerini sağlar.

Oyun boyunca sürekli sayısı artan şehirlere ürünler nakledilebilir ve oyuncular sevkiyat yarışmalarına katılıp trenlerini diğer oyuncuların trenleriyle yarıştırabilirler. Özel ruhsatlar ek gelir sağlar. Şehirlere gönderilen teslimatların aynı zamanda şehirlerin büyümesine de etkisi vardır.

Tren istasyonunuzun alt yapısını asla ihmal etmeyin. Ticari birlik kurma seçeneği ile Rail Nation, arkadaşlar arasında, diğer oyucularla ve hatta rakiplerle işbirliğinin önemini vurgular. Hep birlikte, örneğin oyunda önemli role sahip çalışanlar işe alınabilir. Sunucudaki toplamda binlerce farklı oyuncu bir arada ve birbirlerine karşı mücadele ederler.

Kullanımı kolay kontrolleri ve kapsamlı eğitim bölümleriyle Rail Nation, strateji tutkunları için ayrıntılı oyun yapısından taviz vermeden oyuncuların kolayca oyunun içine girebilmesini sağlar. Bir oyun turu 3-4 ay kadar sürer. Bu, art arda gelen altı demiryolu çağını izleyen; tüm oyuncuların, büyüyen kendi demiryolu şirketleriyle diğerlerine karşı nihai mücadelede yarışabildikleri bir oyunsonundan oluşur.

Rail Nation Hilesi

Rail Nation hilesi yaparak bir oyuncu tarafından birden fazla hesap açılımı gerçekleştiği takdirde, hesapta tek karakter kalana kadar diğerleri silinmektedir.
Rail Nation’da bir şehrin seviyesini nasıl yükseltebilirim?
Şehrinizi büyütmek ve daha yüksek seviyelere ulaştırmak için şehre ürünler teslim etmeniz gerekir. Örnek verecek olursak; demir, et, deri ve bunlar gibi bir çok ürün daha. Bütün ürünler teslim edildiğinde şehir seviye atlayacaktır. Şehir, seviye yükseltmenin yanı sıra, nüfusunu besleyebilmek için de yeterli ürüne sahip olması gerekir. Şehrin sabit kaynaklarını korumak önemli olduğu için, rezervlerin asla sıfıra düşmediğinden emin olmalısınız. Tüm çubuklar yeşil renge döndüğü zaman şehriniz bir sonraki seviyeye ulaşacaktır.

Rail Nation “Bekleme Salonu” Nedir?

Bekleme salonu size saygınlık kazandırır, geliştirdiğiniz zaman daha fazla saygınlık kazanırsınız. İstasyonda merkezde bulunur. Geliştirdiğiniz her binadan saygınlık kazanırsınız. Yükseltmenin yanı sıra, bekleme salonu size saygınlık kazandırmaktan başka işlevi yoktur.

Arz ve talep, katılan tüm oyuncuların teslimatlarına göre gerçek zamanlı olarak hesaplanır ve ürünlerin fiyatlarını belirler. Ürünlerin nakliyatından elde edilen gelirler, istasyon arazisindeki binaların geliştirilmesinde veya yeni lokomotiflere yatırım yaparak kullanılabilir. Araştırma burada çok önemli bir rol oynar. Sadece zamana ayak uyduranlar ve en modern buharlı, dizel veya elektrikli lokomotifleri filosunda konuşlandırabilenler zafer için mücadele edebilirler. Ticari birlik kurma seçeneği ile Rail Nation; arkadaşlar, diğer oyuncular ve hatta muhtemelen rakipler arasındaki takım çalışmasına dikkat çekerek binlerce oyuncunun bir arada ve birbirlerine karşı mücadele etmesini sağlar.

İlginizi Çekebilir

FIFA20 satın al

Uygun Fiyata FIFA 20 Satın Al

EA SPORTS FIFA 2020 futbol oyunu 24 Eylül 2019’da PC, PS4, XBOX ve Nintendo Switch …

Yorum Yazın