Toyzz Shop TR
Öne Çıkanlar:
fifa16-origin-hesabinizi-koruyun

Origin Hesabınızın Güvenliğini Koruyun

Origin hesabınızı, Hesabım sayfanız dahil tüm EA deneyimleriniz sırasında güvende tutmaya yardımcı olmak amacıyla size ek bir güvenlik adımı olarak giriş doğrulama seçeneği sunuyoruz..

  • Tüm FIFA oyuncularına not: FIFA Ultimate Team’e Web veya Companion Uygulamalarından erişebilmek için bu seçeneğin kullanılması gereklidir.

Bu güvenlik önlemi, hem parolanız hem de doğrulama yönteminiz olmadan tanınmayan cihazlardan EA Hesabınıza giriş yapılmasını engellemeye yardımcı olur. Telefon veya e-posta yoluyla bildirim almayı seçebilirsiniz. Giriş doğrulama işlemi, kişisel size özel geçici rakamsal kodlar üretir. Tanınmayan cihazlardan hesabınıza giriş yaparken bu kodları kullanmanız gerekir.

Giriş Doğrulamasını aç

1. ea.com adresine giderek giriş yapın.

2. Önce kullanıcı adınıza, ardından Hesabım’a tıklayın.

3. Güvenlik seçeneğini belirleyerek Giriş Doğrulaması bölümünü bulun.

4. Giriş Doğrulamasını etkinleştirmek için Aç’a tıklayın, güvenlik yanıtınızı girin ve doğrulama kodunuzu almak için E-posta, Uygulama İle Doğrulamaveya Kısa Mesaj yöntemlerinden birini seçin.

  • Kısa mesaj yerine E-posta seçeneğini belirlerseniz, e-posta hesabınızın doğru ve kullanımda olduğundan (düzenli olarak kontrol ettiğiniz bir adres olduğundan) emin olun.
  • Uygulama İle Doğrulama yönteminde, tabletinize veya telefonunuza giriş doğrulama kodu üreten bir uygulama yüklersiniz.
  • Açılır menüden cihaz türünüzü seçtikten sonra Apple ve Android cihazlar için Google Authenticator’ı, Windows cihazlar içinse Authenticator’ı indirin.
  • Giriş doğrulaması için Uygulama İle Doğrulamar kullanan PlayStation 3 ve Xbox 360 FIFA 15 oyuncuları, giriş yaparken güvenlik sorusuyla karşılaşmazlar.

5. Artık tanınmayan bir cihazdan giriş yaparken bir kod alacaksınız. Ayrıca güvenilir cihazlardan giriş yaparken her 90 günde bir kod alacaksınız. Böylece, EA Hesabınıza yalnızca size özel üretilen kodla giriş yapılabilecek.

Giriş Doğrulamasını kapatmak isterseniz, Hesap Yönetimi sayfasına dönerek Kapat’ı seçin.*

Not

  • *FIFA Ultimate Team oynuyorsanız Giriş Doğrulamasını kapatmayın. Aksi takdirde oyuna erişemezsiniz.
  • Ayrıca FIFA Ultimate Team için güvenlik sorunuzu ve yanıtınızı oluşturduğunuzdan ya da doğruladığınızdan emin olun.

Doğrulama uygulamasını kurun 

Doğrulama uygulaması, kimliğinizi güvenli bir biçimde doğrulamanın en hızlı yoludur. Üretilen iki aşamalı doğrulama koduyla giriş yapmak için mobil cihazınıza bir doğrulama uygulaması kurun.

1. Hesabım sayfanızdaki Güvenlik sekmesini açarak Giriş Doğrulama bölümünü bulun.

2. Giriş Doğrulamasını etkinleştirmek için Aç’a tıklayın, güvenlik yanıtınızı girin, Uygulama İle Doğrulama’yı seçin ve daha sonra Devam’a tıklayın.

3. Açılır menüden telefon türünüzü seçin, QR kodunu bir barkod tarama uygulamasıyla tarayın ya da cihazınızın uygulama mağazasında “authenticator” şeklinde arama yaparak Android ve iOS cihazlarınız için Google Authenticator, Windows Phone içinse Authenticator’ı yükleyin.

4. Doğrulama uygulamanızı açarak elle hesap eklemeyi seçin.

5. Uygulamanızı EA Hesabınıza bağlamak için QR kodunu tarayın ya da gizli kodu girin.

6. Uygulamanızdaki Electronic Arts bölümünde gördüğünüz üretilen kodu girdikten sonra Giriş Doğrulamasını Aç’a tıklayarak doğrulama kurulumunuzu tamamlayın.

İleride Giriş Doğrulama kodu sorulduğunda:

1. Doğrulama uygulamanızı açın.

2. Electronic Arts bölümünde bulunan 6 haneli kodu girin.

Üretilen kodlarınız kısa bir süre için geçerlidir. Kodunuzun süresi bitmek üzereyse, kodu girmenize yetecek süreye sahip olmak için yeni bir kod üretilmesini bekleyin.

Kod gerektiğinde telefonum yanımda değilse ya da e-posta adresime ulaşamıyorsam ne olacak? Yedek kodlar oluşturabilir miyim?

Telefon, doğrulama uygulaması veya e-posta hesabı seçeneklerini kullanamıyorsanız, EA Hesabınıza tanınmayan bir bilgisayardan giriş yapmanızın tek yolu yedek kodları kullanmaktır. Bunları güvenli ve erişebildiğiniz bir yerde tuttuğunuzdan emin olun. Bu kodları EA Hesabınızdan, Origin istemcisindeki Gizlilik seçeneklerinden veya online görüntüleyebilir ve yenileyebilirsiniz.

  • Önce Güvenlik seçeneğine, ardından da Yedek Kodların yanındaki Görüntüle’ye tıklayın.*
  • Ayrıca, FIFA Ultimate Team’e giriş yaptıktan sonra yeni kod istemeyi seçebilirsiniz.

*Yedek kodlarınız biterse, Hesap Yönetimi sayfasından yenilerini oluşturabilirsiniz.

Kodlarınızın çalıştığından emin olmak için iletişim bilgilerinizi onaylayın

Giriş Doğrulama koduyla ilgili sorun yaşıyorsanız, e-posta adresinizin, doğrulama uygulaması kurulumunuzun veya telefon numaranızın doğru olduğundan emin olun.

Giriş Doğrulamasını etkinleştirirken kodu E-posta yoluyla almayı seçtiyseniz, EA Hesap Yönetim sayfasındaki veya Origin istemcisindeki Hakkımda bölümüne giderek e-posta adresinizi kontrol edebilir ya da güncelleyebilirsiniz.

Uygulama İle Doğrulama’yı seçtiyseniz, bir barkod veya QR kodu tarama uygulaması kullanarak kodunuzu ?secret= ve & arasında bulun.

Giriş Doğrulamasını etkinleştirirken kodu kısa mesaj yoluyla almayı seçtiyseniz, EA Hesap Yönetim sayfasındaki veya Origin istemcisindeki Hakkımda bölümüne giderek telefon numaranızı kontrol edebilir ya da güncelleyebilirsiniz.

Gizli sorunuzu ve yanıtınızı oluşturun ya da doğrulayın.

İletişim bilgilerinizi doğruladıktan sonra yeni bir kod almak için Giriş Doğrulamasını yeniden etkinleştirebilirsiniz.

Son olarak Origin hesabınız ile ilgili güvenlik sorunları için EA HELP sayfasından müşteri temsilcisinden destek alabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

ES-Sports-FC-mobil-futbol-oyunu-min

EA SPORTS FC Ücretsiz Mobil Futbol Oyunu

Resmi UEFA Champions League turnuvasını şimdi EA SPORTS FC™ Mobile’da (eski adıyla FIFA Mobile) oyna. …

Yorum Yazın