En Son Yazılar
Ana Sayfa » Oyun Haberleri » Free to Play: The Movie Valve Belgeseli

Free to Play: The Movie Valve Belgeseli

Valve’in bir süre önce etkileyici bir trailer ile espor dünyasını heyecanlandırdığı Free to Play: The Movie (US) isimli belgesel tadındaki video, filmin resmi sitesi ve Valve’in resmi YouTube kanalı üzerinden izleyicilere açıldı.

Film Son zamanlarda tüm dünyada popularitesi artan ve fazlasıyla göz önüne çıkan elektronik sporlardan birisi, DotA (Defense of the Ancients) oyunuyla ilgili bir belgesel. Ağustos 2011′de 1 milyon dolar ödüle ulaşan DOTA 2 turnuvada oyuncuların neler yaşadıkları izleyicilere aktarılıyor.

Free to Play Filmi ilk uluslararası Dota 2 turnuvasında bir milyon dolarlık ödül için rekabet eden üç profesyonel oyuncunun “Benedict Lim, Danil Ishutin ve Clinton Loomis” hikayesini anlatıyor. Filmde dünyaca ünlü Dota 2 oyuncularından bir tanesi olan Ukraynalı Danil “Dendi” Ishutin ile beraber, Singapurlu Benedict “HYHY” Lim ve Birleşik Amerikalı Clinton “Fear” Loomis’in hikayeleri anlatılacak.

Geçtiğimiz yıllarda E-Spor arenasının ne kadar geliştiğini ve gelecekte nerelere varacağı hakkında bizlere fikirler veren belgesel filmin yapımcılığını Dota 2’nin yapımcısı Valve üstleniyor.  Eleştirmenler tarafından E-Spor ve video oyunları hakkında çekilen en iyi örneklerden biri olarak gösteriliyor.

NOT: Youtube videosunun ayar (çark) simgesinden Türkçe dilini seçerek altyazılı olarak izleyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

futmillionaire tr

FUTMillionaire FIFA Autobuyer ve Ultimate Trading Robot

Fifa 19 Ultimate Team Modunda Bir Ayda 5 Milyon Jeton Kazanın! 1. FUTMillionaire Bot Nedir? …

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.