Öne Çıkanlar:

FIFA WORLD KAPANIYOR

Electronic Arts EA SPORTS’un ücretsiz PC futbol oyunu FIFA World 17 Temmuz tarihinde oyun sunucularını kapatarak EA’nin oyunları arasında tozlu raflardaki yerini almaya hazırlanıyor.

Türkiye olmak üzere bir çok farklı bölgede yerel dil ile hizmet veren oyun Free2Play kategorisinde önemli bir yer edinerek milyonlarca oyuncunun beğenisine kavuşmuştu. Yaklaşık 15 aydır BETA sürecinde olan oyun bir çok güncelleme ve yenilik ile online futbol oyunu sevenlere hizmet vermesine rağmen, firma tarafından istenilen başarıyı elde edilemediği anlaşılıyor.

Özellikle kendi ofisinin ve daha önce her hangi bir faaliyetinin olmadığı Türkiye için özel ekip kurulması ve Türkçe sosyal medya hesaplarının açılması oyuncular için son derece önemliydi. FIFA World özelinde Türkiye’ye destek veren ekibe buradan teşekkürlerimizi sunmayı borç biliriz, umarız sorunsuz bir şekilde iş hayatlarına devam edeceklerdir.

Geçtiğimiz aylardaki ücretsiz MOBA oyunu Dawngate’ten sonra FIFA World’ün yanı sıra Need for Speed World ve hatta Battlefield Heroes gibi diğer Free2Play oyunlarının da kapanıyor olması EA’nin ücretsiz oyunlar üzerine tüm çalışmaları sona erdirdiği ve farklı bir yapılanma içerisinde olduğunu gösteriyor. Bundan sonra neler olacağı ve nasıl bir politika izleneceğini bekleyip göreceğiz. Bu sayfalar üzerinden diğer FIFA oyunları hakkında haberlere devam edeceğimizi bilmenizi isteriz.

EA tarafından yapılan resmi açıklamayı aşağıda bulabilirsiniz:

FIFA WORLD SONA ERİYOR

 

FIFA World ile ilgili geliştirme çalışmalarının devam etmeyeceğini tüm ilgililere duyururuz.

Öncelikle, sadık ve tutkulu oyun topluluğumuza içten teşekkürlerimizi sunuyoruz. Bu haberin en çok onları üzeceğini biliyoruz. Beta test süreci boyunca geribildirim ve desteğiniz ile çok değerli katkılarda bulundunuz ve bize ilham verdiniz. FIFA World ekibi olarak size tekrar teşekkür ediyoruz.

FIFA World projesiyle amacımız, dünyanın dört bir yanında, konsolu veya hızlı bir bilgisayarı olmayan milyonlarca futbolsevere orijinal FIFA deneyimini yaşatacak bir oyun yaratmaktı. Bu proje, ödüllü FIFA oyun mekaniğini Ultimate Team temeline kurulmuş Live Service ile bir araya getiren, yenilikçi, ücretsiz bir PC oyunu olan FIFA World ile meyvesini vermişti. Çok sayıda yeni özellik ve geliştirme eklenen, oyunculardan inanılmaz miktarda geribildirim desteği gören oyun, yaklaşık 18 aylık bir beta aşaması geçirdi. Oyunun performansını değerlendirdiğimiz bu 18 aylık beta aşamasının sonunda, tam oyunun piyasaya sürülebilmesi için gereken dinamizm ve ticari başarı ne yazık ki yeterli düzeyde gerçekleşmedi. Bu nedenle zor, ancak alınması gereken kararı alarak oyunun geliştirme çalışmalarını durdurduk. 90 gün sonra 14 Temmuz 2015 tarihinde FIFA World Beta sunucuları kalıcı olarak kapatılacak. Herhangi bir sorunuz varsa, bize help.ea.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Bir kez daha FIFA World Beta’ya katıldığınız için teşekkür ederiz. Ekibimiz bu oyuna verdiği emek ve elde ettiklerinden gurur duyuyor. Dünyanın her yerindeki oyunculara yeni FIFA deneyimleri sunma çalışmalarımız aralıksız devam edecek.

 

FIFA World neden sona eriyor?

Oyunun performansını değerlendirdiğimiz bu 18 aylık beta aşamasının sonunda, tam oyunun piyasaya sürülebilmesi için gereken dinamizm ve ticari başarı ne yazık ki yeterli düzeyde gerçekleşmedi. Bu nedenle zor, ancak alınması gereken kararı alarak oyunun geliştirme çalışmalarını durdurduk. 90 gün sonra 14 Temmuz 2015 tarihinde FIFA World Beta sunucuları kalıcı olarak kapatılacak.

Oyun tamamen ne zaman kapanacak?

Oyun sunucuları 14 Temmuz 2015 tarihinde kapatılacaktır.

Bundan sonraki 90 gün boyunca ne olacak?

FIFA World sunucuları 14 Temmuz’a kadar açık olacaktır. Bu süreye kadar tüm oyun modları aynı şekilde aktif olarak oynanabilecektir.

FIFA World’de yer alan jeton, FIFA Points ve futbolcular diğer FIFA oyunlarına aktarılacak mı?

Hayır, FIFA World Beta diğer FIFA oyunlarından ayrı olarak ele alınan bağımsız bir ürün olduğu için böyle bir aktarmanın yapılması mümkün değildir.

FIFA Points satın alabilecek miyim?

FIFA Points satışı bir süre sonra kapatılacaktır. Ancak hali hazırda sahip olduğunuz FIFA Points ve jetonlar ile paket satın alabilirsiniz.

Haftanın Takımı gibi özel kadrolar oyuna eklenmeye devam edecek mi?

Bu özellikler azaltılacaktır. Bazı yeni başarılar oyuna eklense de Haftanın Takımı ve Maçın Adamı gibi diğer özellikler 15 Nisan’dan itibaren oyuna eklenmeyecektir.

 

 

İlginizi Çekebilir

futmillionaire tr

FUTMillionaire FIFA Autobuyer ve Ultimate Trading Robot

Fifa Ultimate Team Modunda Bir Ayda 5 Milyon Jeton Kazanın! 1. Uygulama: FUTMillionaire Bot Nedir? …

Yorum Yazın