En Son Yazılar
Kaspersky Lab INT
Ana Sayfa » FIFA 19 » FIFA 19 En İyi 100 Futbolcu
FIFA19 en iyi futbolcular listesi

FIFA 19 En İyi 100 Futbolcu

80 RADJA NAİNGGOLAN – INTER

Belçikalı orta saha oyuncusu, asıl rolü savunma yapmak veya savunma hattına destek vermek olmasa bile sahanın merkezinde göz korkutan bir oyun sergiliyor. Nainggolan, hem topla oynama hem de topu kapma konusunda çok başarılı. 83 Fizik Gücü ve Defans reytingleriyle top kesme veya müdahale sırasında başarılı olurken, dikkat çeken 82 Dribling reytingi de forvetlerini öz güven ve soğukkanlılıkla pozisyona sokmasını sağlıyor.

79 ALEX SANDRO – JUVENTUS

Serie A’da adını duyurduktan sonra dünya çapında yükselişe geçen Brezilyalı sol bek Sandro, her zamankinden daha değerli olan mevkisinde dengeli düzeydeki becerileriyle fark yaratıyor. Hücuma katılarak büyük bir tehdit oluşturan oyuncu, 85 Hız ve 81 Dribling reytingleriyle rakiplerini bir bir geçiyor. Sandro, en iyi beklerin sahip olabileceği Defans (82) ve Fizik Gücü (83) reytingleriyle en yetenekli kanat oyuncularına bile geçit vermeyecek kapasiteye sahip.

78 MEDHİ BENATİA – JUVENTUS

Faslı milli oyuncu, geçtiğimiz sezonlarda dünyanın en büyük kulüplerinde forma giydi ve kiralık döneminden sonra Torino ekibi Juventus’ta kaldı. Benatia, üst düzey bir defans oyuncusunun sahip olabileceği 87 Defans ve 85 Fizik Gücü reytingleri gibi önemli niteliklere sahip. Juventus savunmasında önemli bir yere sahip olan oyuncu, boyu sayesinde hava toplarında etkili oluyor ve tecrübesiyle etrafındaki oyuncuları organize ediyor.

77 PAREJO – VALENCİA CF

Genellikle orta sahanın biraz gerisinde görev alan Parejo, üst düzey yetenekleriyle hücumu yönlendirebiliyor. Akıl dolu bir pasla takım arkadaşına fırsat yaratabilen (88 Pas) veya ceza sahasına girip şutun çekebilen (80 Şut) Parejo, her pozisyonda büyük tehdit oluşturabilecek yeteneklere sahip.

76 NEMANJA MATİĆ – MANCHESTER UNİTED

Genellikle defansif orta saha olarak oynayan Sırp milli oyuncu Matić, görevini üst düzey bir uzman gibi yerine getiriyor. 83 Defans ve Fizik Gücü reytinglerine sahip olan Matić, defansif anlamda gereken her şeyi yapabilecek kapasiteye sahip.

75 DOUGLAS COSTA – JUVENTUS

Dünyanın en hızlı sol orta saha oyuncularından biri olan Costa, 95 Hız ile tozu dumana katıyor. Aynı zamanda 91 Dribling reytingine (ve 5 yıldız beceri hareketi) sahip olan Brezilyalı oyuncu, sol kanattan orta açarak veya içe kat edip şut çekerek tehlikeli pozisyonlar yaratıyor.

74 CESAR AZPİLİCUETA – CHELSEA

Birkaç sezon önce bek mevkisinden stopere geçen İspanyol oyuncu, uygun nitelikleri sayesinde yeni mevkisinde başarıya ulaştı. Azpilicueta, 87 Defans reytingiyle mevkisinin en önemli şartını büyük bir uzmanlıkla yerine getiriyor. Diğer bazı stoperler gibi uzun boylu olmasa da güçlü yönleriyle (zeka, ayak çabukluğu) bunu telafi ederek İngiltere Premier League’in en iyi savunma oyuncularından biri olduğunu kabul ettirdi.

73 NALDO – FC SCHALKE 04

Brezilyalı dev oyuncu tam 1,98’lik boyuyla stoper standartlarına göre bile uzun olduğu için hava toplarında kendisiyle mücadele etmek neredeyse imkansız. Kendisi sadece iri yapılı bir oyuncu da değil. Naldo, 87 Defans reytingiyle ne kadar çok yönlü bir defans oyuncusu olduğunu gösteriyor. Schalkeli oyuncu sürpriz bir şekilde duran toplarda da etkili. Çoğu stoperin aksine oldukça hızlı ve isabetli vuruşlar yapabiliyor.

72 FERNANDİNHO – MANCHESTER CİTY

Modern defansif orta sahanın en iyi örneklerinden biri olan Fernandinho, mevkisi için ideal niteliklere sahip olmasının yanı sıra ekstra yetenekleriyle fark yaratmayı başarıyor. 83 Defans reytingiyle oyun tarzının temelini oluşturan oyuncu, orta sahada topu geri kazanma ve defans hattına yardım etme görevlerini başarıyla yerine getiriyor. Ayrıca, 79 Dribling ve 78 Pas reytingleriyle de topu ileri taşıyarak takımı hücuma çıkarabiliyor ve takım arkadaşlarına alan yaratabiliyor.

71 MİRALEM PJANİĆ – JUVENTUS

Geriden oyun kurma görevini kusursuzca yerine getiren Pjanić, orta sahada yaratıcılığını konuşturuyor. 86 Dribling reytingiyle defans oyuncularını eksilten oyuncu, 86 Pas reytingiyle de topu sahada istediği noktaya göndererek hücum başlatıyor ve takım arkadaşlarını gol pozisyonuna sokuyor.

70 LEROY SANÉ – MANCHESTER CİTY

Sıra dışı top tekniğine sahip olan süratli kanat oyuncusu Sané, 95 Hız ile kanatta fırtına gibi eserken 86 Driblingi sayesinde de topu kolay kolay kaptırmıyor. 81 Şut reytingine sahip olan oyuncu, takımının oyun stratejisine bağlı olarak içe kat edip nefis şutlar da çekebiliyor.

69 LEONARDO BONUCCİ – JUVENTUS

İtalyan kahraman Bonucci, kulüp ve milli takım düzeyinde sergilediği performansla tüm dünyada tanınıyor ve kariyerine aynı çizgide devam ediyor. 87 Defans reytingiyle müdahale ve oyunu okuma yeteneklerini bir arada kullanan oyuncu, bu sayede form düzeyini kariyeri boyunca üst seviyede tuttu. Ayrıca 80 Fizik Gücü reytingine sahip olan Bonucci, hava toplarında ve ikili mücadelelerde rakiplerine üstün gelmeyi adeta alışkanlık haline getirdi.

68 JÉRÔME BOATENG – BAYERN MUNİCH

Bayern Munich ve Almanya’nın vazgeçilmez stoperi, mevkisine göre üst düzey özelliklere sahip. 85 Defans reytingiyle başarılı sert müdahalelerde bulunan ve defansif oyun zekası son derece yüksek olan oyuncu, 83 Fizik Gücü reytingiyle de ikili mücadelelerdeki etkisiyle rakipleri kaleye yaklaştırmıyor.

67 THOMAS MÜLLER – BAYERN MUNİCH

Modern futboldaki çok yönlü forvetlerin en iyi örneklerinden olan Müller, neredeyse bütün hücum mevkilerinde görev aldı. Ancak golün kokusunu alması (83 Şut) ve top ayağındayken soğukkanlı davranması (78 Dribling) nedeniyle birçok kişiye göre ona en uygun mevki forvet. Genellikle başka bir forvetin arkasında “ikinci santrfor” görevini alan oyuncu, 80 Pas reytingiyle ana forvete ya da başka bir takım arkadaşına fırsat yaratabiliyor.

66 EDERSON – MANCHESTER CİTY

Brezilyalı genç file bekçisi, 2017-18 sezonu öncesinde Manchester City’e transfer olarak futbol dünyasında büyük yankı uyandırdı. Mevkisi için gereken bütün özelliklere sahip olan Ederson, 80 Vuruş reytingiyle hızlı ve isabetli bir biçimde kontra atak başlatabiliyor, 85 Uçma reytingiyle imkansız denen kurtarışları gerçekleştiriyor ve 87 Refleks reytingiyle de rakiplerinin kendisini avlamasına kolay kolay izin vermiyor.

65 ROBERTO FİRMİNO – LİVERPOOL

Modern santrforların birçoğundan farklı olan Brezilyalı oyuncu son derece çok yönlü bir oyun tarzına sahip. Tekniğiyle fark yaratıyor (86 Dribling), kilit paslar veriyor (80 Pas) ve her noktadan şut çekebiliyor (83 Şut). Küçük ayrıntıları kusursuzca yerine getiren Firmino, temel görevlerini de çok iyi uygulayarak teknik direktörlerin santrfor hayallerini süslüyor.

64 MARCO VERRATTİ – PARİS SAİNT-GERMAİN

Top ayağındayken müthiş yeteneklerini sergileyen (89 Dribling) İtalyan orta saha oyuncusu maestro Verratti, bireysel olarak veya keskin paslarıyla (84 Pas) alan yaratıp hücum başlatıyor ve rakip savunmayı ikiye bölüyor. Genellikle daha geriden merkezi bir pozisyonda görev alan Verratti, orta sahada ayak basmadık yer bırakmıyor ve topu ayağına aldıktan sonra rakibin hiç beklemediği şeyler yapıyor.

63 NİCOLÁS OTAMENDİ – MANCHESTER CİTY

Arjantinli stoper Otamendi, geçtiğimiz sezonlarda son Premier League şampiyonu Manchester City’nin savunma hattında sergilediği parlak performansla yükselişe geçti. 86 Defans ve 80 Fizik Gücü reytinginden de anlayacağımız üzere üst düzey bir stoper olan Otamendi, müdahalelerde ve hava toplarında çok etkili olmasının yanı sıra rakipleriyle girdiği mücadelelerde de yere sağlam basıyor.

62 THİAGO – BAYERN MUNİCH

İspanyol orta saha sihirbazı, orta sahanın biraz gerisinde başarılı bir performans sergiliyor ve oyun kurucu yeteneklerini kullanarak takımını sürpriz hücumlara çıkarabiliyor. Thiago, 89 Dribling reytinginin de gösterdiği gibi rakiplerinin arasından sıyrılıp geçebiliyor, ancak onu özel kılan en önemli yönleri top dağıtma yeteneği ve pas görüşü (84 Pas).

61 MESUT ÖZİL – ARSENAL

Çok iyi bir oyun kurucu olarak görülen Alman orta saha oyuncusu Özil, genellikle santrforlara daha yakın bir konumda görev alıyor. Verkaçlarla ceza sahasına girmeye yardımcı olan, ara paslarla forvetleri gol pozisyonuna sokan ve boşta kalan topları kaparak ceza sahasına giren Özil, 86 Pas ve 84 Dribling reytingleriyle mevkisinde son derece etkili bir oyuncu.

İlginizi Çekebilir

FIFA19 genç yetenekler gizli cevherler

FIFA 19 Kariyer Modu Yetenekli Genç Futbolcular ve Gizli Cevherler

EA Sports FIFA19 oyununda kariyer modunda takımınız için transfer edebileceğiniz genç yetenekler ile gizli cevherlerin …

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.