Öne Çıkanlar:

FIFA 18 – Dünya Kupası’na Özel Stadyumlar

FIFA 18’in ücretsiz World Cup güncellemesinde turnuvadaki gerçek takımlar, oyuncular ve sunumların yanı sıra Rusya’daki 12 resmi stadyum da var. Maçları gerçek turnuvada yapılacağı stadyumlarda oynayarak ya da herhangi bir resmi stadyumda istediğiniz maçı yaparak FIFA 18 Dünya Kupası’nda müthiş bir World Cup deneyimi yaşayın.

Dünyanın en büyük etkinliğindeki heyecanı ve dramayı 32 lisanslı ülkenin bulunduğu özgün World Cup turnuva modunda yaşayın ya da TÜRKİYE, ABD, İtalya, Hollanda ve Şili gibi turnuvaya katılamayan takımları kullanabileceğiniz özel turnuvalarda tarihi yeniden yazın.

Rusya’da oynanacak olan FIFA Dünya Kupası 2018 turnuvasına özel yenilikler PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch ve PC’deki tüm FIFA 18 sahiplerine 29 Mayıs’ta ücretsiz içerik güncellemesi olarak sunulacak.

Rusya’daki 12 stadyumun tamamını özgün saha unsurları, milli takım pankartları ve yüksek çözünürlüklü taraftarlarla birlikte sunan resmi FIFA World Cup™ içerikleriyle saha içindeki ve dışındaki heyecanı yaşayın. Resmi grafik ve yayın paketi, FIFA World Cup deneyimini son düdüğün ardından bile devam ettiren sinematik sahneler yaratan Frostbite™ oyun motoru sayesinde özgün bir futbol deneyimi sunuyor.

Özgün saha unsurları, süslemeler, milli takım pankartları ve yüksek çözünürlüklü taraftarlarla birlikte tüm stadyumlar World Cup’ın görsel ve işitsel şölenini sunacak.

World Cup stadyumları hakkında ayrıntılı bilgi aşağıda.

LUZHNIKI STADYUMU, MOSKOVA

2018 World Cup Finalinin yapılacağı Luzhniki Stadyumu, Rusya milli takımının iç saha maçlarına ve ulusal kupa finallerine ev sahipliği yapıyor. Moskova Nehri’nin etrafındaki yemyeşil bir alanda kurulu olan dev stadyum, çeşitli spor dalları için kullanılan bir kompleksin parçası.

Kapasite: 80.000

SAINT PETERSBURG STADYUMU, SAINT PETERSBURG 

Turnuvadaki en yeni stadyumlardan biri olan Batı Rusya’daki Saint Petersburg Stadyumu, “Uzay Gemisi” adı verilen bir tasarım sayesinde açılıp kapanabilen bir çatıya sahip. Saint Petersburg Stadyumu, World Cup ve diğer milli maçların yanı sıra Rus kulübü Zenit Saint Petersburg’a ev sahipliği yapıyor.

Kapasite: 67.000

FISHT STADYUMU, SOCHI

2014 Kış Olimpiyatları için kapalı bir arena şeklinde tasarlanan Fisht, 2016’da World Cup ve diğer açık hava sporları için yeniden açıldı.

Kapasite: 48.000

EKATERINBURG ARENA, EKATERINBURG

1957 yılında inşa edilen stadyum, biri World Cup için olmak üzere iki kez restore edildi. Ekaterinburg, World Cup’taki en doğuda yer alan stadyum olmakla birlikte 35.696 kişilik kapasiteye sahip.

Kapasite: 35.000

KAZAN ARENA, KAZAN

Russian Premier League’in önde gelen takımlarından Rubin Kazan’ın evi olan Kazan Arena’da Avrupa’daki en büyük açık hava LED ekranı bulunuyor.

Kapasite: 45.000

NIZHNY NOVGOROD STADYUMU, NIZHNY NOVGOROD 

World Cup için kurulan yeni stadyumlardan biri olan Nizhny Novgorod Stadyumu’nda yapılacak ilk maç İsveç – Güney Kore arasında olacak. Ancak bu stadyum yakın bir zamanda Russian Premier League ekiplerinden FC Olimpiyets Nizhny Novgorod’a ait olacak.

Kapasite: 45.000

ROSTOV ARENA, ROSTOV-ON-DON

Doğal güzelliklere sahip Don Nehri’nin yakınlarında kısa bir süre önce kurulan bu stadyumdaki tribünlerden sahanın yanı sıra nehir ve şehrin geri kalan bölümü görülebiliyor. World Cup sona erdikten sonra bu stadyum FC Rostov’un evi olacak.

Kapasite: 45.000

SAMARA ARENA, SAMARA 

Yeni kurulan stadyumlardan bir diğeri olan Samara Arena uzay gemilerine benzer bir tasarıma sahip ve özellikle gece vaktinde ışıklandırmaları sayesinde göz kamaştırıyor. Krylia Sovetov Samara önümüzdeki sonbaharda bu etkileyici stadyumda ev sahibi olacak.

Kapasite: 45.568

MORDOVIA ARENA, SARANSK

Parlak renklerle tasarlanan oval arena yaklaşık on yıldır inşa aşamasındaydı ve Mordovalıların onuruna tasarlanmıştı. Gelecekte FC Mordovia’nın evi olmaya hazırlanan bu stadyumun bölgede birçok önemli spor etkinliğine ev sahipliği yapması bekleniyor.

Kapasite: 45.000

VOLGOGRAD ARENA, VOLGOGRAD 

Volgograd’ın eski stadyumunun yerine kurulan Volgograd Arena, çoğu stadyumun aksine dışa doğru açılan çatısıyla eşsiz bir tasarıma sahip. Aynı zamanda özel bir dış görünüşe sahip olan bu stadyum, gece ışıklandırmalarıyla havai fişekleri andırıyor. Ayrıca bisiklet jantlarını andıran çatı tasarımı sayesinde tribünleri daha geniş ve rahat hissediliyor. World Cup’tan sonra Rotor Volgograd bu stadyuma taşınacak.

Kapasite: 45.000

SPARTAK STADYUMU, MOSKOVA

Moskova’nın ikinci World Cup stadyumu olan Spartak Stadyumu, 2014’te Rusya’nın en başarılı ve popüler takımlarından biri olan Spartak Moscow için inşa edildi. Dış görüntüsü baklava şeklindeki panellerle oluşturulan bu stadyum Spartak’ın kırmızı-beyaz renklerini taşıyor, ancak bu renkler farklı etkinlikler için değiştirilebiliyor.

Kapasite: 45.000

KALININGRAD STADYUMU, KALININGRAD 

Kapasite olarak World Cup’ın en küçük stadyumu olan Kaliningrad Stadyumu, tüm şehri dolaşan Pregolya Nehri’ndeki Oktyabrsky Adası’nda kuruldu. Tasarımında Munich’in Allianz Arena’sından esinlenilen bu stadyum, gelecekte Baltika Kaliningrad’ın evi olacak.

Kapasite: 35.000

FIFA 2018 Ucuza Online Satın Al

İlginizi Çekebilir

fifa 17 kadın futbolcular

EA Sports’dan Nasıl Teknik Destek Alınır?

Game Advisors / Oyun Danışmanları & Moderatörler Satın aldığınız oyun veya genel olarak EA hesabınızla …

Yorum Yazın