Öne Çıkanlar:
fifa 17 demo hataları ve çözümler

FIFA 17 DEMO Hatalar ve Çözümler

FIFA 17 Demo Hataları ve Çözümleri

EA Sports FIFA 17 demosu çıktı ve bazı bilgisayarlarda karşılaşılan hatalar ile ilgili çözümleri aşağıda bulabilirsiniz.

Bilgisayarlar için oyunu buradan indirebilirsiniz: FIFA 17 Demo İndir

Crash Hatası, Oyunun Kapanması

FIFA 17 demosunun normal bir şekilde başlayıp bir kaç dakika sonrası otomatik olarak çökmesi yani kapanması DirectX hatasından kaynaklanmaktadır, aşağıdaki çözüm yollarını deneyebilirsiniz.

Direct X Hatası

Origin üzerinden oyunu yükledikten sonra aldığınız bu hata karşısında buradan işletim sisteminize uygun DirectX programını indirip kurabilirsiniz, ayrıca yüklü olan windows update üzerinden de işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Ekran kartınız ve DirectX sürümünü öğrenmek için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

  1. Windows Başlat’ı açın
  2. Arama kutucuğuna “DxDiag” yazdıktan sonra Enter tuşuna basın veya simgeye tıklayın.

Bu konuda dikkat etmeniz gereken diğer durum ise ekran kartınızın DirectX 11’i destekleyip desteklemediğidir. FIFA 17 DirectX 11’den aşağı sürümlerde çalışmayacağı için ne kadar güncelleme yapsanız da işe yaramaz, ekran kartını değiştirmeniz gerekir.

Framework Hatası

Microsoft NET Framework kaynaklı Unhandled exception has occurred in your application hatası aldığınız takdirde Framework programını buradan yükleyebilir aynı şekilde baştan başatıp deneyebilirsiniz.

If incase, your computer displays the message during the game installation process “VC++ runtime redistributable package was not installed successfully. Setup cannot continue.” Then go to Origin Games\FIFA 17__Installer\vc\vc2012Update3\redist and run the vcredist_x64.exe. Right after that, go back to your Origin Library and install it.

Having trouble saving the resolution option right at the moment of starting the game? Here’s the simple solution to it: Head to: C:\Documents\FIFA 17, open the fifasetup.ini. After you open it, there all you need is to put your required resolution at the RESOLUTIONHEIGHT and RESOLUTIONWIDTH options. Once you do that, save the file and go back to the game.

Please Update Your Intel Driver, Intel Driver Version ve intel driver xx.xx.15.4251 vb. Hatası

Bilgisayarınızda yüklü ekran kartı ile alakalı bir durumdur, maalesef Intel markası yerleşik ekran kartları oyunu desteklememektedir. Genellikle varsayılan yerleşik ekran kartının oyunu çalıştırarak şekilde ayarlı olmasından kaynaklanır. Catalyst Control Center vb. program ayarlarınızdan asıl ekran kartınızın FIFA17 Demo programına özel olarak seçilmesi ve gerekli düzenlemelerin yapılması gerekir.

Ayrıca yine ilgili ekran kartının en son sürümünün yüklü olması ve aşağıda da belirtilen diğer çözümler ile minimum sistem gereksinimlerinin incelenmesi tavsiye edilir.

Ek olarak forumlarda yazan bilgileri göre AMD ekran kartı kullanıcılarının AMD Catalyst 14.9 programını yükleyerek sorunu çözdükleri yer aldığından bu sürüme geçiş yaparak FIFA 17 DEMO oyununu oynayabilirsiniz.

Oyunun Başlamama Hatası

Bilgisayarınızda yüklü olan işletim sistemi ile ilgili bir durum olabileceğinden FIFA17 Demo exe programına sağ tıklayarak “uyumluluk” seçeneklerini deneyebilirsiniz.

FIFA 17 oyunu 32 bit işletim sistemlerini desteklemediği için bu tür bir işletim sistemine sahipseniz maalesef oynamanız mümkün değil. Ek olarak oyunun 8GB ram ve belli bir düzeyde ekran kartı istediğini unutmayın, aksi takdirde sorunla karşılaşmanız mümkün. Sitemizde FIFA17 Sistem Gereksinimlerini bulabilirsiniz.

Ayrıca karşılabilecek diğer hatalar için uygulayabileceğiniz diğer bir çözüm ise Belgelerim klasöründe yapacağınız aşağıdaki değişiklikler ile oyunu başlatabilirsiniz.

Öncelikle FIFA 17 oyunu ve Origin Programının tamamen kapatıldığından emin olun.
Belgeler adında “C:/” içerisinde yeni bir klasör oluştur.

  • C:/Kullanıcılar/[Bilgisayarın Adı] klasörünü açtıktan sonra “Belgelerim” klasörüne sağ tıkla ve “Özellikler”i seç.
  • Açılan pencerede “Konum”u seç.
  • Taşıya tıkla ve “C:/Belgeler” klasörünü seç (ilk aşamada senin oluşturduğun yeni klasör)
  • Kabul ve tamam diyerek devam et.
  • Tüm bu işlemleri doğru olarak tamamladıktan sonra “Belgeler” klasörünü açarak “FIFA 17 Demo” klasörünün orada olduğunu kontrol et.
  • Oyunu tekrar başlat.

Not: Eğer işlemler sırasında “Belgeler” klasörü otomatik olarak “Belgelerim” olarak adlandıysa tekrar “Belgeler” olarak elle değiştir.

Oyunun Yavaş Olması Sorunu

FIFA17 demosunun olağandan farklı şekilde oynanmayacak seviyede yavaş olması durumu ekran kartınızla ilgili bir sıkıntıdan kaynaklanmaktadır. Ekran kartınızın en güncel sürümünün yüklü olduğundan emin olun.

FIFA 17 ayarlar ekranından tüm seçenekleri low – en düşük olarak seçmeyi deneyebilirsiniz.

Ayrıca ekran kartı programından (Catalyst Control Center) gerekli düzenlemeleri yaparak FIFA 17 demosunu seçerek performansı seçebilirsiniz

Origin programından “origin in game” özelliğini kapatarak sorunu çözmeyi deneyebilirsiniz.

Oyunu pencereli veya tam ekran olarak çalıştırarak

Kullanmış olduğunuz antivirüs programlarını kapatmayı veya oyun moduna almayı deneyebilirsiniz.

Son olarak, FIFA 17 Demo ile ilgili yaşadığınız diğer tüm sorunlar ilgili resmi EA forum üzerinden yardım alabilirsiniz.

FIFA 17 Uygun Fiyata Satın Online Al

İlginizi Çekebilir

fifa 17 kadın futbolcular

EA Sports’dan Nasıl Teknik Destek Alınır?

Game Advisors / Oyun Danışmanları & Moderatörler Satın aldığınız oyun veya genel olarak EA hesabınızla …

Yorum Yazın