Öne Çıkanlar:
fifa 16 cover

FIFA 16 Sorunları ve Çözümleri

EA Sports FIFA16 oyununda karşılaştığınız sorunların olası çözümlerini aşağıda bulabilirsiniz.

Karşılaştığınız sorunlar PC/MAC, konsol ve mobil cihazınıza göre farklılık gösterebileceği gibi işletim sistemizdeki farklı yapılarla da ilgili olabileceğini, burada önerilen adımlar ile yapacağınız değişikler sonucu ortaya çıkabilecek durumlar konusundan önceden sizi uyarıyor olalım.

En son olarak, kaynağı bilinmeyen mobil apk vs. indirmemenizi ve korsan oyunlar ile yasal olmayan programları kullanmamanızı özellikle tavsiye ediyoruz.

FIFA 16 – Oyunların Başlamaması Problemi

Origin’i açtıktan sonra sorun yaşanılan oyun üzerine sağ tıklayarak “Repair” ve “Update” seçeneklerini denedikten sonra tekrar açabilirsiniz.

FIFA 16 – Uygulama Hatası / Crash Dump Hatası & Siyah Ekran Sorunu

FIFA 16 – Kasma Sorunu

Oyunun settings ayarlarına girdikten sonra ayarlardan ”Wait for Vsync” seçili halde ‘frame rate’ bölümünden lock to 30fps’yi işaretleyip kaydedip çıkın.

FIFA 16 – Direct X Hatası

Origin üzerinden oyunu yükledikten sonra aldığınız bu hata karşısında buradan DirectX programını indirip kurabilir, PC’yi yeniden başlattıktan sonra kurulumu tekrar edebilirsiniz.

Ekran kartınız ve DirectX sürümünü öğrenmek için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

  1. Windows Başlat’ı açın
  2. Arama kutucuğuna “DxDiag” yazdıktan sonra Enter tuşuna basın veya simgeye tıklayın.

Bu konuda dikkat etmeniz gereken diğer durum ise ekran kartınızın DirectX 11’i destekleyip desteklemediğidir. FIFA oyunu DirectX 11’den aşağı sürümlerde çalışmayacağı için ne kadar güncelleme yapsanız da işe yaramaz, ekran kartını değiştirmeniz gerekir.

FIFA 16 – Framework Hatası

Microsoft NET Framework kaynaklı Unhandled exception has occurred in your application hatası aldığınız takdirde Framework programını buradan yükleyebilir aynı şekilde baştan başatıp deneyebilirsiniz.

FIFA 16 – COULD NOT INITIALIZE GRAPHIC DEVICE HATASI

Bu hata genellikle bilgisayarınızın ekran kartının oyunu desteklememesinden kaynaklanmaktadır, yeni nesil ekran kartı kullanmanın haricinde çözüm için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

  • Grafik kartının sürücüsünü ve DirectX programının güncel olduğunu kontrol edin.

http://support.microsoft.com/kb/179113/tr

  • Belgelerim\FIFA16 klasöründeki dosyalarda değişiklik yaptıysanız bu klasörü silin, oyun otomatik olarak tekrar oluşturacaktır.

(Dikkat: Bu klasörde F12 ile kaydettiğiniz ekran görüntüleri de yer aldığından kaybetmemek için kopyalayabilirsiniz.)

İkinci çözüm is grafik programı ayarlarını düzenlemek olacaktır. NVIDIA için Kontrol Panelinde 3D Seçeneklerinden tercih edilen GPU’da “high performance NVIDIA CPU” seçin.

Diğer çözüm olarak; Belgelerim klasöründe fifaconfig.ini dosyasını değişiklik yapabileceğiniz bir program (notepad) ile açın ve aşağıdaki ayarları yapıştırın veya sadece RESOLUTIONHEIGHT ile RESOLUTIONWIDTH karşısına istediğiniz ekran çözünürlüğü değerlerini girip kaydedin.

AUDIO_MIX_MODE = 0
CONTROLLER_DEFAULT = 0
DISABLE_WINDAERO = 0
FULLSCREEN = 1
MSAA_LEVEL = 0
RENDERINGQUALITY = 1
RESOLUTIONHEIGHT = 720
RESOLUTIONWIDTH = 1280
VOICECHAT = 0
WAITFORVSYNC = 2

Ek olarak oyunu başlatma simgesine sağ tıklayarak Uyumluluk modunda açmayı deneyebilirsiniz.

FIFA 16 – Bağlantı Hataları

İlk olarak EA sunucularında genel bir sorun olabilir, teknik destek hesaplarını @EAHelp ziyaret edin.

En baştan sorunsuz bir internet bağlantınız olduğunu, wifi yerine kablodan bağlanmayı, internet bağlantınızı yeniden başlatmayı, antivirüs ve diğer programların sorun çıkartmaması için durdurmayı deneyebilirsiniz.

Sonrasında EA’nın belirtmiş olduğu PORT bağlantılarına servis sağlayıcınız ve internet ayarlarınızın izin verdiğini kontrol edebilirsiniz.

Bunlar haricinde sorun bir çok farklı konuyla alakalı olabileceği için bu adresteki tüm adımları denemenizi tavsiye ediyoruz.

İlginizi Çekebilir

fifa 17 kadın futbolcular

EA Sports’dan Nasıl Teknik Destek Alınır?

Game Advisors / Oyun Danışmanları & Moderatörler Satın aldığınız oyun veya genel olarak EA hesabınızla …

Yorum Yazın