Öne Çıkanlar:
fifa 15 türkiye ligi geliyor

FIFA 15’te Türkiye Ligi Olacak Mı?

FIFA 15’te Türkiye Ligi Olacak Mı?

En popüler ve en çok oynanan futbol oyunu EA SPORTS FIFA serisinin gelecek sürümü olan Fifa 15′te Türkiye Ligi’nin olup olmayacağı durumu hala tartışma konusu, ancak son gelişmeler merak beklenen futbol oyununda sadece Fenerbahçe’nin değil tüm lig takımları ile beraber Türkiye Süper Ligi’nin yer alacağı yönünde. Türkiye Ligi’nin olup olmayacağı büyük ihtimalle Ağustos ayındaki Gamescom toplantısında duyurulacaktır, bekleyip göreceğiz.

IGN Twitter Fenerbahçe Görseli

IGN’nin E3 toplantıları sırasında FIFA 2015 ile ilgili paylaştığı tweet’te kullandığı Fenerbahçe formalı resim: https://twitter.com/IGN/status/476795523333378048

Ancak daha sonra yapılan açıklamada bu görüntünün Türkiye’de yama çalışmaları yapan forumların birine ait olduğu ve IGN’nin rastgele bu görüntüyü kullandığı ortaya çıktı, çünkü söz konusu resim herhangi bir Fenerbahçeli futbolcuya benzemiyordu. Bu arada paylaşılan tweet de Türkiye ligi ve Fenerbahçe ile ilgili her hangi bir bilgi içermese de Türkiye’deki takipçiler tarafından Fenerbahçe’nin oyunda yer alacağı fikrini sabitleştirdi.

Ömer Temelli’nin Twitter Açıklamaları

FIFA 2014’te sadece Galatasaray’ın yer alması Fenerbahçelileri üzmüştü. Ancak gelen yeni haber sarı lacivertli taraftarları sevindirdi. Fenerbahçe’nin yönetim kurulu üyelerinden biri olan Ömer Temelli bir süredir EA Games ile isim hakları konusunda görüştüklerinden bahsetmişti. Twitter üzerinden Ömer Temelli’ye sorulan “FIFA 2015’te Fenerbahçe olacak mı?” sorusuna İlk Açıklama ve sonrasında İkinci Açıklama ile Ömer Temelli bir şekilde “evet” cevabını verdi.

ömer temelli twitter fenerbahçe açıklaması

Change.org İmza Kampanyaları

Change.org sitesinde gerçekleştirilen ve kampanyanın muhatabı olarak TÜRKİYE FUTBOL FEDERASYONU seçilen FIFA 2015’de Spor Toto Süper Lig’i İstiyoruz! imza kampanyası. Bu yazıyı yazarken toplam 103 destekçi alan oylamanın ses getirmesi için 5,000 kişiyi tamamlaması gerekiyor.

FIFA 2015'de Spor Toto Süper Lig'i İstiyoruz!

Diğer imza kampanyaları;

  • EA: Türkiye Ligini FIFA 14’de geri istiyoruz! – Kampanya sona erdi ve 4221 katılımcıya ulaştı
  • Fifa 2015’e Türkiye Ligi ve Türkçe Dil İstiyoruz – Kampanya devam ediyor ve 91 katılımcıya ulaştı
  • FIFA 15 e STSL Türkiye Ligini ekletiyoruz – Kampanya devam ediyor ve 12 katılımcıya ulaştı
  • Oyuna Türkiye ligi eklensin – Kampanya devam ediyor ve 9 katılımcıya ulaştı
  • Fifa 15 Türkiye Ligi – Kampanya devam ediyor ve 8 katılımcıya ulaştı

FIFPLAY Lig Oylamaları

Bir şehir efsanesi gibi yayılan bu site FIFA oyunları hakkında genel bilgiler içeriyor ancak ülkemizde popüler olmasının en önemli nedeni ise oyunda yer almayan ligler için yaptığı bu anket çalışması. Websitenin kendi “About/Hakkımızda” sayfasında da yer aldığı gibi bu oylama ve site hiç bir şekilde EA firması ve FIFA oyunları ile ilişkisi bulunmuyor.

Ayrıca answer.ea.com FIFA World Türkçe forumu moderatörü tamerdEA tarafından yapılan açıklama da aynı şekilde itibar edilmemesi yönünde. Ancak Türk oyunseverler bir şekilde seslerini duyurmak için bu oylamaya rağbet gösteriyor ve en son oy sayılarına göre Türkiye Ligi %11 oy oranı ile Mısır Ligi’nin ardından 2. sırada yer alıyor.

FIFPlay Türkiye Ligi Oylaması

Nick Channon Röportajı

Olumsuz bir haber olarak ise Barbaros Tapan’ın EA Sports FIFA 15 Yapımcısı Nick Channon ile yaptığı bu röportajı gösterebiliriz.  Türkiye Ligi takımlarının neden oyunda yer almadığı sorusuna Nick Channon “Bu tamamen lisansla ilgili bir durum, bize çok fazla talep geliyor hepsini takip ediyoruz ancak ŞU AN için Türkiye ligi yer almayacak” şeklinde bir açıklama yapıyor. Videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz;

EA Türkiye Resmi Açıklamaları

ea-answer-tamerdEA-türkiye-ligi

En son olarak en güvenilir kaynak olarak EA resmi hesaplarını incelersek Electronic Arts Türkiye Facebook Sayfası‘nda verilen cevap ile FIFA World Türkçe Forumu’nda Electronic Arts Türkiye Ülke Müdürü Tamer Duymaz tarafından açıklamayı son derece olumlu haberler olarak değerlendirebiliriz.

ea-türkiye-facebook

İlginizi Çekebilir

FIFA 15 Kariyer Modu – Genç Yetenekler ve Gizli Cevherler

EA Sports FIFA15 oyunu Kariyer Modu’nda yer alan potansiyeli yüksel futbolcular ile genç yaşta kadrınıza …

Yorum Yazın