Öne Çıkanlar:
FIFA15-hatalar-ve-çözümleri

FIFA 15 Demo Hata ve Çözümleri

FIFA 15 Hataları ve Çözümleri

EA Sports FIFA 15 demosu çıktı ve bazı bilgisayarlarda karşılaşılan hatalardan dolayı oynanaması ile ilgili çözümleri aşağıda bulabilirsiniz.

Direct X Hatası

Origin üzerinden oyunu yükledikten sonra aldığınız bu hata karşısında buradan DirectX programını indirip kurabilir, PC’yi yeniden başlattıktan sonra kurulumu tekrar edebilirsiniz.

Ekran kartınız ve DirectX sürümünü öğrenmek için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

  1. Windows Başlat’ı açın
  2. Arama kutucuğuna “DxDiag” yazdıktan sonra Enter tuşuna basın veya simgeye tıklayın.

Bu konuda dikkat etmeniz gereken diğer durum ise ekran kartınızın DirectX 11’i destekleyip desteklemediğidir. FIFA 15 DirectX 11’den aşağı sürümlerde çalışmayacağı için ne kadar güncelleme yapsanız da işe yaramaz, ekran kartını değiştirmeniz gerekir.

Framework Hatası

Microsoft NET Framework kaynaklı Unhandled exception has occurred in your application hatası aldığınız takdirde Framework programını buradan yükleyebilir aynı şekilde baştan başatıp deneyebilirsiniz.

Oyunun Başlamama Hatası

FIFA 15 oyunu 32 bit işletim sistemlerini desteklemediği için bu tür bir işletim sistemine sahipseniz maalesef oynamanız mümkün değil. Ayrıca karşılabilecek diğer hatalar için uygulayabileceğiniz diğer bir çözüm ise Belgelerim klasöründe yapacağınız aşağıdaki değişiklikler ile oyunu başlatabilirsiniz.

Öncelikle FIFA 15 oyunu ve Origin Programının tamamen kapatıldığından emin olun.
Belgeler adında “C:/” içerisinde yeni bir klasör oluştur.

  • C:/Kullanıcılar/[Bilgisayarın Adı] klasörünü açtıktan sonra “Belgelerim” klasörüne sağ tıkla ve “Özellikler”i seç.
  • Açılan pencerede “Konum”u seç.
  • Taşıya tıkla ve “C:/Belgeler” klasörünü seç (ilk aşamada senin oluşturduğun yeni klasör)
  • Kabul ve tamam diyerek devam et.
  • Tüm bu işlemleri doğru olarak tamamladıktan sonra “Belgeler” klasörünü açarak “FIFA 15 Demo” klasörünün orada olduğunu kontrol et.
  • Oyunu tekrar başlat.

Not: Eğer işlemler sırasında “Belgeler” klasörü otomatik olarak “Belgelerim” olarak adlandıysa tekrar “Belgeler” olarak elle değiştir.

FIFA 15 Klavye Kontrolleri Değiştirmek

Diğer karşılaşılan bir durum ise klavye ayarlarının değiştirilememesidir. Ancak bu bir hata olmadığından internette bulabileceğiniz videolarda da gösterildiği şekilde oyun içinde ayarlar penceresinden istediğiniz şekilde FIFA 15 klavye tuşlarını ayarlayabilirsiniz

FIFA 2015 Oyunu Ucuza Satın Al Hemen Oynamaya Başla

İlginizi Çekebilir

fifa 17 kadın futbolcular

EA Sports’dan Nasıl Teknik Destek Alınır?

Game Advisors / Oyun Danışmanları & Moderatörler Satın aldığınız oyun veya genel olarak EA hesabınızla …

Bir Yorum

  1. fifa 15 aldım prijin indirdim üye oldum oyunu yikledim fakat acıp play dedikten sonra hata veriyor. yardımcı olabilen varsa tesekkür ederim

Yorum Yazın