Öne Çıkanlar:

Dragon Awaken Ücretsiz Oyna

Web tabanlı MMORPG oyunu Dragon Awaken

Dragon Awaken oyununda harika bir online maceraya başlıyoruz. İster arkadaşınızla ister dünyanın dört bir tarafından farklı oyuncular ile mücadele vereceğiniz bu online oyunda, karakterinizi seçerek ejderhaların dünyasına adım atıyorsunuz. Birbirinden zorlu görevler ve birbirinden yetenekli rakipler ile mücadele edeceğiniz oyunda siz de isminizi Ejder dünyasına yazdırın

Dragon Awaken Nedir?

Türkçe’ye ‘Erderha Uyanıyor / Uyanan Ejderha‘ gibi çevirebilecek ücretsiz ve tarayıcı üzerinden oynanan çok oyuncucu bir rol yapma oyunu. Şuan yaklaşık 200 sunucusu bulunan Dragon Awaken, son dönemlerde Türkiye pazarına da yönelmiştir. Şimdilik Türkçe dilini desteklemeyen oyuna yeni dil desteklerinin yakın zamanda gelmesi bekleniyor.

Tarayıcı tabanlı RPG – Vatanın kuşatma altındayken yaşlı bir ejderha dünyanı yerle yeksan etmek için uyanıyor. Yani güzel dünyanızı sıkıntılı günler bekliyor. Tabii ki böyle durumlarda dünyanın bir kahramana ihtiyacı var. Oynaması ücretsiz bir fantezi MMORPG olan Dragon Awaken’de, bu kanatlı kabusa gününü gösterebilirsiniz. Dünya efsanevi bir ejderha tarafından tehdit ediliyor, ama neyse ki tüm ejderhalar kötü değildir. Oyuncular, savaşta onlara yardım etmek için kendi ejderhalarını ehlileştirecek ve eğitebilecekler. Oyuncular ejderhalarını yumurtalarından çıkardıkları andan son dönüşüme kadar yükseltecekler. Ejderhaların bir zamanlar bu toprakların Tanrısı olduğu söylenir, bu yüzden oyuncular son hallerine dönüştüklerinde şaşırabilirler.

Dragon Awaken, indirmeden, web tarayıcı üzerinden oynanabilen fantastik MMORPG oyunlarından biri. Karakter gelişimi ve zindan keşfi üzerine kurulu olan bu oyunda ejderhaları topluyor, zırhlarınızı geliştiriyor, yeni beceriler kazanıyor ve efsanevi kahramanları yanınıza alıyorsunuz. PvP, SIM, SLG özelliklerine sahip, dinamik savaş sahneleriyle sizi ekrana kilitleyecek yarı sıra tabanlı müthiş bir oyun!

Dragon Awaken Nasıl Oynanır?

Oyun prensibi bakımından sizi Dragon Awaken’de büyük sürprizler beklemiyor. Her MMORPG’de olduğu gibi, oluşturduğunuz karakterinizi geliştirip gitgide daha iyi silah ve teçhizatla donatıyorsunuz. Başlangıçta bu pek de kolay olmayacaktır çünkü acemi çaylak olarak  önce yerel halkın ve potansiyel müttefiklerin saygısını kazanmalısınız. Adım adım şöhret basamaklarını tırmanıp yeni ekipmanlar, kabiliyetler ve düşmanlarınızı dize getirecek başka seçenekler elde ediyorsunuz.

Dragon Awaken size dövüş sistemi bakımından gayet ilginç bir hibrit seçenek sonuyor. Benzer MMORPG’lerde genelde tam otomatik bir dövüş sistemi mevcuttur. Bu şekilde dövüşlerin tekrarında kolaylık sağlanırken oyuncunun elinden kontrol de alınmıs olur. Dragon Awaken’de ise bir orta yol seçilmiş. Bir yandan çarpışmalardaki bazı aksiyonlar otomatikman uygulanırken  diğer yandan da size kontrol olanağı sağlanıyor. Bu, gayet mantıklı bir özellik çünkü oyunun zorluk seviyesi yükseldiğinde kontrolü kendi elinize almanız faydalı olabiliyor.

Sıra dışı bir müttefik mi istiyorsunuz? Bir ejderhaya ne dersiniz? Dünyayı tehdit eden bir ejderhaya karşı başka bir ejderhayı kullanmak mı? Tabii ki! Kötü güçlerin eline düşmeyen ejderhalar da var, hatta bazıları sizin yanınızda mücadele etmeye bile hazır.Yanınızda böyle bir dost ile savaş meydanlarındaki düşmanlarınızı yakıp küle çevirmeniz pek uzun sürmeyecektir. Sadece az sayıda düşman ejderhanızın ateşine karşı dayanıklı. Böyle düşmanlarla karşılaştığınızda ejderhanızı power-uplarla güçlendirip onlara karşı yeni güçlerinizi kullanın.

Oyunun temel özelliklerinden olan ejderhalar dışında keşfedilecek ve binilecek birçok şey daha var. Dragon Awaken’in oyun dünyasında alelade binekler ve başka özellikler de sizi bekliyor ve bunlar ücretsiz bir MMORPG için de oldukça geniş kapsamlı. Gizemli zindanlar, arena çarpışmaları ve olağanüstü kapsamlı bir yükseltme sistemi oyunun özelliklerinden sadece birkaçı. Bunlar oyuna hem derinlik veriyor hem de uzun süreli oynanabilirlik sağlıyor.  Oyun dünyasında saatlerce gezip dolaştıktan sonra bile hala yeni şeyler bulabilirsiniz. Yani keşif meraklılarını Dragon Awaken’de çok zengin bir oyun dünyası bekliyor.

Hayal gücünün sınırlarının zorlandığı, detaylarla dolu fantastik bir dünyanın kapılarını aralayan Dragon Awaken, MMORPG türünü sevenler için değerlendirilebilecek alternatiflerden biri. Doğrudan favori internet tarayıcınızdan oynayabileceğiniz ücretsiz fantastik MMORPG oyunda bir savaşçının yerine geçiyorsunuz. Komutanınızdan aldığınız emir doğrultusunda arkadaşlarınızla birlikte ejderha avına çıkıyorsunuz ancak yolunda gitmeyen bir şey oluyor. Ejderhanın gücüne sahip oluyorsunuz ve efsanevi ejderha şövalyeleri arasına katılıyorsunuz. Elbette bu güce sahip olmanın bir bedeli var. Düşman ordularıyla çarpışıyor, karanlık zindanlarda canavarlarla yüz yüze geliyor, avlıyor, şövalyelerle dövüşüyorsunuz. Karakterinizi geliştirdikçe oyun daha da heyecanlı oluyor. Yeni zindanların kilidi açılıyor, yeni düşmanlarla karşılıyor, yeni oyun modlarıyla tanışıyorsunuz.

Dragon Awaken’in Özellikleri

 • Oynaması ücretsiz: Sadece kaydolun ve oyuna başlayın. Dragon Awaken’i hiçbir ücret ödemeden oynayabilirsiniz.
 • İndirmenize gerek yok: Sadece giriş yaparak oynamanın keyfini sürün.
 • 3D render: Yüksek kalitede grafikler, büyüleyici karakter ve bina modellemeleri, güzel ve farklı arka planlar
 • Heyecan verici savaşlar: Yarı sıra tabanlı sistem, heyecan verici ve muhteşem dövüşler sunuyor.
 • Hibrit dövüş sistemi: Stratejinizi belirleyin ve düşmanlarınızı heyecanlı çarpışmalarda alt edin.
 • Kahraman gelişimi: Mitoloji ve tarihten gerçek kahramanlarla oynayın, geliştirin ve dünyayı onlarla fethedin.
 • Ejderha sistemi: Ejderhaların yardımıyla savaşma gücüne sahip olun.
 • Kendi ejderhanı uysallaştır: Bu kadim yaratıkların gücünü elde edip onları kendi hizmetinize alın.
 • Zindan sistemi: Benzersiz zindan sistemi, dünyayı özgürce keşfetmenize izin verir.
 • Astro sistemi: Farklı Astrallar alın ve onları geliştirin.
 • Binekler ve dahası: Dragon Awaken’in oyun dünyasında sizi farklı farklı binekler dışında çok sayıda başka özellikler de bekliyor.
 • Çok katmanlı sahneler: Tüm arka planlar derinlik efekti yaratacak 4 katman derinliğine sahip.
 • Savaş hareketleri hızlı ve gösterişli