Toyzz Shop TR
Öne Çıkanlar:

AION Online Ücretsiz Oyna

Ücretsiz MMORPG Oyunu AION Online

Uçsuz bucaksız boyutları ve acımasız PvP’leri keşfet! AION Free-to-Play’de bir kahraman ol: İster havada ister karada, ister oyunculara karşı ister güçlü canavarlara karşı sürükleyici çatışmalara atıl. Kanatlarını aç Deva ve halkının kaderi için savaş!

NCsoft tarafından geliştirilen Aion, Avrupa’da Gameforge tarafından yayınlanan bir MMORPG oyunudur. CryEngine oyun motoru ile şekillenen oyun yayınlandığı bazı bölgelerde P2P olay hizmet verirken Avrupa’da F2P seçeneğiyle de oynanabiliyor. 

Üç boyutlu olarak tasarlanmış Atreia dünyasında geçen oyun MMORPG türünde. Benzer oyunlarda olduğu gibi AION’da da görev alabiliyor, çirkin yaratıklarla savaşabiliyor ve mekanları arkadaşlarınızla temizleyebiliyorsunuz. Bütün bunların yanında gerçek oyuncularla mücadele ettiğiniz PvP’lerde devasa savaşlara tanıklık edebiliyorsunuz. Free to Play olduktan sonra popülaritesi artan MMO-RPG’lerden Aion’u farklı kılan tüm bu özellikleri başarılı bir şekilde bir araya getirmesi ve dengeli bir sistem kurabilmesi oluyor.

Free to Play modeline geçtikten sonra yükselişe başlayan MMO RPG oyunu Aion, ülkemizde de büyük bir oyuncu kitlesine sahip.

AION oyun dünyası geçen yıllar içinde sürekli olarak geliştirildi, rafine edildi ve çok sayıda özellikle ve olanakla genişletildi. Geliştiriciler baştan beri, hayranların yanı sıra eleştirenler arasında da aynı ölçüde sevilen adam adama dövüşe büyük bir özen gösteriyor. Elyos ve Asmodiyer orduları, önemli kaleleri ve garnizonları ele geçirme mücadelesinde birbirleriyle heyecan verici çatışmalara giriyor. Uğruna savaş verilen, iki yarıya bölünmüş Atreya dünyasının ara bölgesi olan Abis’te yaşanan hava çarpışmalarıyla tüm potansiyelini ortaya koyuyor.

aion-online oyunu oyna

Aion Hikayesi

Aion ismindeki tanrı Atreia adında bir dünyanın yaratıcısıdır. Burayı yaratırken onun isteklerini yapmak üzere kendine özel bir melek ırkı yaratıyor ve bunları sınırsız güç ile donatıyor. Balaur adı verilen bu ırk bir süre sonra Aion’un isteklerine karşı çıkıyor ve Atreia’yı yok etmek için seferberlik yapıyorlar. Bunu gören Aion, 12 Empyrean Lord’u sadakat duygusu ile birlikte yaratıyor ve insanların yaşadığı bölgeleri koruması için görevlendiriyor. Bu ırk görevini uzun bir süre boyunca yerine getiriyor. Savaşın sonlanamayacağını fark eden beş Lord ve bu ırk arasından seçilmiş olan kulenin koruyucusu, artık barış yapmanın zamanı geldiğini savunarak, Balaur’ları gezegenin sembolü olan kuleye kabul ediyorlar. Bunu fırsat bilen Balaur’lar kontrolü ele geçiriyor ve bu kuleyi yıkarak gezegenin iki kutba ayrılmasını sağlıyorlar. Aydınlık tarafta Elyos isimli ırk, karanlık tarafta ise Asmodians isimli ırk yaşamaya başlıyor. Biz de oyunda tarafımızı seçerek bu savaşta yer edinmeye çalışıyoruz.

Tanrı Aion dünyayı yarattıktan sonra, insanları, Aion’un gezegen üzerindeki iradesini, Tower of Eternity’i ve dünyadaki fiziksel varlığını korumak için bir ejderha yarattı. Başlarda Aion’a sadık kalan ejder, daha sonraları gücünü zevk için kullanarak görevini ihmal etti ve gezegendeki yaşamları kendi eğlencesi haline getirdi. Aion bunu gördüğünde tepki olarak 12 Empyrean Lord’u yarattı. Bu lordlar yarı tanrı ve melek şeklindeydiler. İnsanların arasında yürüdüler ve “Aether” denilen güçle, Tower of Eternity’i korumak için büyük bir bariyer oluşturdular. Bariyerin dışında ise ejder dünyaya zarar vermeye devam ediyor ve daha da vahşileşiyordu. Vahşileştikçe güçlendi ve son olarak Balaur’a dönüştü. Bariyerin içindeki insanlar da Aether adlı enerji ile kendi içlerindeki gücü farkettiler. Bunu kullanmayı başaranlar ise zamanla “Daeva” olarak anılmaya başlandı.

Zaman geçtikçe Lordlar, Balaur’u durdurmaları gerektiğine karar verdiler. On Empyrean Lord’un önderliğinde Daevalar büyük bir ordu kurmak için birleşti. Diğer iki Lord ise Tower of Eternity’i korumak için görevlendirildi. Ancak süregelen savaşta ne Balaur ne de Lordlar üstünlük sağlayamıyordu. Bu yüzden Lordlardan bazıları barış görüşmesi fikrini ortaya sürdü. Uzun tartışmalardan sonra yediye beş oyla barış görüşmeleri kabul edildi. Ancak bilinmeyen bir sebepden dolayı barış görüşmeleri iptal oldu. Balaurlar Tower of Eternity’e geldiğinde kaptanları öldürüldü ve bir isyan patlak verdi. Tüm öfkeleriyle isyan eden Balaurlar Tower of Eternity’i yıktılar. Buda dünyanın parçalanmaya başlamasına sebep oldu. Ancak Tower of Eternity’i koruyan Lordlar olan Israphel ve Siel kendilerini feda ederek gezegeni kurtarmayı başardılar. Ancak dünyanın parçalanmaya başlamış olması bazı yeni oluşumları meydana getirdi. Lordların fedakarlıkları ile oluşmaya başlayan kırılma yarım kaldı ve Karanlık Abyss’i kucaklayan bir “Yarım-Kabuk” alanı oluştu. Balaurlar ise bu karanlığa sürgün edildiler.

Ancak bu sırada Lordlar kendi aralarında tartışmaya başladı ve ikiye bölündü. Gruplardan biri olan Seraphim, barış yöntemlerini baltaladıkları için diğerlerini suçluyordu. Diğer grup olan Shedim ise zayıf olduklarına inandıkları ve barış önerdikleri için Seraphim’i suçladı. O günden sonra bu iki taraf düşman oldular. Shedimler “Asmodea” adıyla kendi insanlarını toplayıp gezegenin karanlık ve sert tarafına gittiler. Seraphimler ise “Elysea” olarak bulundukları yerde yaşamaya devam etti. Asmodealar daha sonrasında karanlıktan aldıkları güçler ile Asmodian oldular. Kendi halklarına karşı hoşgörülü ve destekleyici oldukları kadar, yabancılara karşı acımasızdılar. Elysea’lar ise “Elyos” oldular ve kendilerini Aion’un seçilmiş insanları olarak anmaya başladılar. Kibirleri de onlarla büyümeye devam ediyordu. O günden sonra üç ırk arasındaki kanlı düşmanlık sürmeye devam etti.

aion-online oyna

AION Karakterleri

Oyunda Asmodians, Balaur ve Elyos adında 3 farklı grup ve Savaşçı, Keşif Eri, Büyücü, Mühendis, Sanatçı veya Papaz gibi seçilebilecek 6 karakter yer alıyor.

 • Savaşçı: Gladyatör ve Templer adından iki alt sınıfa ayrılıyor. Gladyatörler yakın dövüşte büyük hasarlar verebilirken, Templer sınıfı çok yüksek hasarlara dayanabilen bir sınıf olarak görünüyor. Templer’a kısaca tank sınıfı diyebiliriz.
 • Keşif Eri: Ranger ve Assassin olarak alt sınıfları var. Ranger, diğer oyunlardan da bildiğimiz üzere yay kullanan sınıfı oluşturuyor. Bu sınıf uzaktan dövüşte çok yetenekli. Assassin ise gizli hareket özelliğine sahip suikastçı sınıfı. Gizli yürüyüp rakibine yaklaşarak büyük hasar verebiliyor, fakat savunması yok denecek kadar az.
 • Büyücü: Alt sınıfları Spiritmaster ve Sorcerer. Spiritmaster yaratık canlandıran bir sınıf. Yarattığı canlıları kullanarak savaşıyor. Kendi başına savaşma yetisi yok. Sorcerer ise uzak mesafeden etkili büyüleri olan ve yüksek hasar veren kara büyücü.
 • Mühendis: Barutun kokusuna aşık bu mühendisler, tamamen güçlendiklerinde tam bir ölüm makinesine dönüşürler. Oyunda toptan, çift tabancaya kadar her türlü barutlu silahı kullanabilirler. Crit. Hasar’a yönelik vuruşları ile düşmanlarını alaşağı etmede uzmandırlar.
 • Sanatçı: Onlar ellerinde arpları ile notalarla düşmana huzur vermezler. Müttefiklerini ezgiler dolusu bir dünyanın içine sokarak güçlendirirken, düşmanlarına bir arpten çıkabilecek en kötü seslerle saldırırlar. Bard’lar sanat için savaşmaya yeminlidirler.
 • Papaz: Priest; Cleric ve Chanter olarak alt sınıflara ayrılıyor. Cleric, diğer oyunlarda Healer olarak bilinen sınıf. Chanter ise Buff ve Heal yapabilen, büyülü asası ile yakın dövüşe de girebilen karma bir sınıf.
 1. Seviyeye ulaştığınızda sahip olacağınız kanatlara ilaveten bir de uzmanlık alanınızı seçeceksiniz. Her sınıfta iki uzmanlık alanı bulunuyor. Bu uzmanlıklar ve özellikleri şunlar:
 • Savaşçı: Gladyatör (Birçok farklı silahı kullanabiliyor), Tapınakçı (Savunma, iyileştirme ve güçlü darbeler vurabilme)
 • Keşif Eri: Avcı (Ok, kılıç ve hançerde ustadır), Suikastçi (Bıçak, yay ve kılıç kullanır)
 • Büyücü: Ruh çağırıcı (Büyü güçleriyle rakibini zayıflatır), Sihirbaz (Büyüleriyle düşmanı alt etmesini bilir)
 • Papaz: Ruhban (Arkadaşlarını korumak için büyülerini kullanır), Kantor (Büyü becerileri, mantraları ve asasıyla şifa dağıtır)
 • Mühendis: Nişancı (Uzak mesafeden eter topları ve tabancalarıyla düşmanları öldürür), Etertek (Makinaları kullanır)
 • Sanatçı: Ozan (Mana puanlarını saldırı, lanet veya şifa sihri için harcar.)

Işığın düştüğü yerde gölge de vardır

Atreya dünyası parça parça oldu. Halklar arasındaki nefret ve kıskançlık hiç durmadan büyüyor: Elyoslar gezegenin aydınlık tarafında zorluksuz bir yaşam sürdürürken Asmodiyerler sonsuz karanlıkta ümitsizce çırpınıyor. Tarafını seç ve bir fraksiyona dahil olup Atreya’nın geleceği için mücadele et. Nefes kesici grafikler içerisindeki maceralar seni bekliyor: Bu hırpalanmış dünyanın ışıklı ve karanlık taraflarını keşfet ve PVP’de diğer oyunculara karşı savaş. Devalar aralarına sadece en cesur kahramanları alır. Bu varlıklar zarif kanatlarıyla insanlardan çok daha yetenekli ve güçlüdür.

Hayatının macerasını yaşamaya hazır mısın? Öyleyse bunu ücretsiz fantezi MMORPG AION Free to Play’de kanıtla!

aion online oyna

AION Ücretsiz Oyun Zevkini Yaşa

 • Kahramanını istediğin gibi oluştur.
 • 6 sınıf, 11 uzmanlaşma ve sayısız eşya arasında tercihini yap.
 • Işık ve gölge dolu büyüleyici Atreya dünyasını keşfet.
 • Yüzlerce oyuncu ve YZK’ya karşı PvPvE mücadeleleri gerçekleştir.
 • Hem yerde hem gökte hayatının macerasını yaşa!

Aion Güncellemesi

Ereshkigal uykusundan uyanıp Atreya’ya büyük bir felaket getirdi. Dredgion istilasından sonra ölüm kalım savaşı devam ediyor: Birçok Deva saldırıdan beri kayıp ve artefakt çekirdeğinin bir kısmı meydanda yok. Temsilciler devaları bunu aramaya gönderiyor ama bunun için her zamankinden fazla çalışmak zorundalar, çünkü toprakları büyük tehlike altında.
5.6 güncellemesiyle heyecan verici yenilikler ve harika özellikler keşfet – şimdi Avrupa sunucularında!

Seni bunlar bekliyor:

 • Dört yeni merci: Mücadele Kulesi, Narakkalli, Bilgi Müzesi ve Nevirüzgar Uçurumu
 • Altın Arena’da grup dövüşleri
 • Yenilenmiş şehir bölgeleri ve yeni sunucular
 • Sizleri savaşta destekleyen cesur Shimiol’ler
aion-online

AION Hesap Türleri

 1. STARTER: Oyunun ücretsiz oyuncu modelidir. Oyuna “Starter” rütbesi ile başlıyorsunuz. Oyunun temel mekanizmalarına, yani görevlere, sınıflara, haritalara, ırklara erişiminiz tam olacak. Ama bazı oyun seçeneklerine erişiminiz kısıtlı. Sadece iki karakter açabiliyorsunuz. Bazı sohbet kanallarını kullanamıyorsunuz. Karakterler arasında özel takas yapamıyorsunuz. Bütün bunları sınırsız yapabilmeniz için “Altın Üyelik” almanız şart. Bu arada bazı oyun içi yöntemler ile hesabınızı “Veteran” seviyesine çıkarmanız mümkün.
 2. VETERAN USER: Eğer “F2P” den önce Aion oynamışsanız, yani bir hesabınız varsa, hesabınız otomatik olarak “Veteran” seviyesine çıkartılır. Starter’a göre daha fazla avantajınız olur. Mektup göndermek, ticaret yapabilmek gibi ayrıcalıklar mümkün. Bunun gibi daha farklı ayrıcalıklarda oyun içinde sizi bekliyor olacak.
 3. GOLD USER: “Altın Paket” size tam bir oyun deneyimi sağlıyor. Oyun için etkinliklerde daha fazla kazanç, zindan sürelerinde daha az bekleme gibi birçok avantajı var. Oyun içi istediklerinizi sınırsız yapabilmeniz için almanız gereken bir paket.

AION Sistem Gereksinimleri

MİNİMUM:

 • İşletim Sistemi: Windows Vista, 7
 • İşlemci: Intel Pentium4 2.8Ghz / AMD Sempron 2800 or higher
 • Bellek: 1 GB RAM
 • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce 6600 / AMD Radeon X1550 or higher
 • DirectX: Sürüm 9.0c
 • Depolama: 30 GB kullanılabilir alan

ÖNERİLEN:

 • İşletim Sistemi: Windows Vista, 7, 8, 10
 • İşlemci: Intel Core 2 Duo, Pentium Dual-Core 2.5 GHz / AMD Athlon64 X2 Dual-Core 2.5GHz or higher
 • Bellek: 2 GB RAM
 • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce 8600GT / AMD Radeon 4550 or higher
 • DirectX: Sürüm 9.0c
 • Depolama: 30 GB kullanılabilir alan